SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wydarzenia z życia szkoły - 2023/2024

Informacja

Email Drukuj PDF

Informujemy, że oficjalna strona Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Książnicach została przeniesiona. Nowa strona znajduje się pod adresem:

https://samorzad.gov.pl/web/zsp-ksiaznice

Jednocześnie informujemy, że dotychczasowa strona będzie dostępna pod niezmienionym adresem:

http://www.ksiaznice.szkola.pl

 

Mikołajkowy Turniej Sportowy - 7.12.2023

Email Drukuj PDF

7 grudnia w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Sportowy uczniów klas I – VIII. Celem turnieju było nie tylko wprowadzenie dzieci w świąteczny nastrój związany z Mikołajem, ale także rozwijanie sprawności fizycznej, wpajanie zasad zdrowej rywalizacji oraz integracja całej społeczności szkolnej. Sportowcy rywalizowali między sobą w typowo zimowych konkurencjach  z wykorzystaniem świątecznych i mikołajkowych rekwizytów. Był slalom hokejowy,  wyścig reniferów, przesyłanie paczek, rozkładanie i zbieranie prezentów oraz drużynowe robienie łańcucha choinkowego.

Podczas mikołajkowych potyczek emocji było moc, uczniowie wspaniale się bawili i z wielkim zaangażowaniem  wykonywali mikołajkowe konkurencje.

Po zakończeniu sportowych zmagań wszyscy udali się do swoich klas, w których zostali nagrodzeni drobnymi upominkami oraz słodkim poczęstunkiem.(B.Borzęcka)


Poprawiony: poniedziałek, 11 grudnia 2023 04:27
 

Spotkanie klas I-IV z Mikołajem w Pacanowie - 6.12.2023

Email Drukuj PDF

6 grudnia uczniowie klas I – IV wraz ze swoimi opiekunami   wybrali się na wycieczkę do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie.  Głównym celem wizyty w Centrum Bajki było zaznajomienie uczniów  z historią polskiej bajki, polską animacją, tradycją ludową oraz… spotkanie ze św. Mikołajem.

Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania wystawy Bajkowy Świat oraz wizyty w  Krainie Soria Moria.  Bajkowa podróż była jedną wielką przygodą. Wsiedliśmy do pociągu, który leciał w kosmos, spotkaliśmy Małego Księcia, zanurzyliśmy się w morską głębinę, gdzie przez okna magicznej kolejki zobaczyliśmy syreny i  morskie potwory. Pośrednikami między światem bajek, a rzeczywistością byli bajkowi przewodnicy. Pobudzili oni naszą wyobraźnię, zadając pytania dotyczące naszej znajomości bajek, baśni i legend.

Przebywając w Krainie Soria Moria wzięliśmy udział w  interaktywnej grze, podczas której przekonaliśmy się o tym, jak można sprawnie funkcjonować w grupie, rozwiązywać konflikty, podejmować wspólne decyzje, pójść na kompromis, czy wziąć współodpowiedzialność za losy wspólnego zadania.

Po tych wrażeniach przyszedł czas na przepyszny obiad w  restauracji „Bistro u Koziołka”.

Po nim  udaliśmy się do Małego Teatru znajdującego się w niewielkiej sali – bez foteli. Założyliśmy ciżemki i na chwilę staliśmy się krasnalami  oglądającymi ciekawy spektakl. Po spektaklu i oglądnięciu marionetek, przyszła chwila na zakup pamiątek oraz krótki odpoczynek w sali zabaw.

Ostatnim punktem programu były warsztaty mikołajkowe i oczywiście spotkanie ze św. Mikołajem. Oczekując na upragnionego przez wszystkie dzieci gościa z dalekiej północy, uczestnicy wycieczki wzięli udział w pogadance na temat najważniejszych wartości w życiu człowieka prowadzonej przez Śnieżynki. Również przy ich pomocy,  z kolorowych naklejek, papieru oraz cekinów wykonali piękne kartki świąteczne, wzięli udział w turnieju sportowym oraz przygotowali piosenkę i taniec dla św. Mikołaja. Gdy już wszyscy i wszystko było wzorowo przygotowane, swoją obecnością zaszczycił nas Święty Mikołaj, który obdarował uśmiechem i prezentami wszystkie dzieci.

Nasza wycieczka do Pacanowa dostarczyła wszystkim uczestnikom niesamowitych wrażeń i  niezapomnianych przeżyć w świecie bajek. A co widzieliśmy i przeżyliśmy, jak bawiliśmy się, można zobaczyć na zdjęciach.(B.Borzęcka)


Poprawiony: poniedziałek, 11 grudnia 2023 04:27
 

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza - 5.12.2023

Email Drukuj PDF

5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony jest od 1986 roku, by uczcić dobrowolną i bezpłatną pracę na rzecz innych osób. W tym dniu opiekunka Szkolnego Klubu Wolontariatu "Pomocna dłoń" p.Anna Foryt podziękowała całej społeczności szkolnej za włączanie się do akcji charytatywnych prowadzonych w szkole.

Serdeczne życzenia wszystkim naszym wspaniałym WOLONTARIUSZOM!

 

Poprawiony: piątek, 08 grudnia 2023 03:41
 

Andrzejki uczniów klas IV-VIII

Email Drukuj PDF

30 listopada w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana przez uczniów klas IV - VIII zabawa andrzejkowa przygotowana przez Samorząd Uczniowski. W ten dzień nie mogło  zabraknąć wróżb. Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości. Całą zabawę uświetniła nam wspaniała, taneczna muzyka, którą przygotował uczeń klasy VI. W  przerwie zabawy uczniowie mieli poczęstunek. Uczestnicy andrzejek bawili się znakomicie. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą i spokojną zabawę.(I.Helowicz)

Poprawiony: piątek, 08 grudnia 2023 03:05
 


Strona 1 z 9