SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wydarzenia z życia szkoły - 2011/2012

Wydarzenia z życia szkoły w Książnicach w roku szkolnym 2011/2012.Wycieczka do Parku Jurajskiego w Bałtowie - 1.06.2012

Email Drukuj PDF

Z okazji Dnia Dziecka, w piątek 1 czerwca 2012r. odbyła się całodniowa wycieczka do największego kompleksu turystycznego w Polsce – Bałtowa. Podróż obfitowała w szereg atrakcji o charakterze edukacyjnym jak i również rozrywkowym.

Poprawiony: piątek, 03 maja 2013 19:18 Więcej…
 

Mecz towarzyski Książnice - Podleszany - 24.04.2012

Email Drukuj PDF

Poprawiony: środa, 13 czerwca 2012 21:38 Więcej…
 

Dzień Matki - 25.05.2012

Email Drukuj PDF

W dniu 25.05.2012r. obchodziliśmy w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Matki. Część artystyczną przygotowali uczniowie z klas młodszych i starszych pod kierunkiem pani Anny Foryt i pani Renaty Koby. W wierszach i piosenkach dzieci wyraziły miłość i wdzięczność dla swoich mam. Podziękowały im również za trud wychowania. W miłej i serdecznej atmosferze mamy obejrzały przygotowany dla nich program, a następnie przyjęły od swoich dzieci kwiaty i życzenia. Na zakończenie wszyscy poszli na słodki poczęstunek. Była to świetna okazja do tego, aby wspólnie miło spędzić czas, porozmawiać i lepiej się poznać. Z pewnością ta uroczystość na długo pozostanie w sercach i w pamięci jej uczestników. (R.Koba)

Poprawiony: środa, 13 czerwca 2012 20:05 Więcej…
 

Ratujmy Ziemię - 22.04.2012

Email Drukuj PDF

W tym dniu klasa IV pod kierunkiem wychowawczyni  przygotowała apel pod tytułem "Ratujemy Ziemię". Tematyka przedstawienia nawiązywała do obchodów Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia. To święto obchodzone jest w naszym kraju od 1990 roku. Tegoroczne przebiega pod hasłem "DOBRA ENERGIA DLA WSZYSTKICH". Głównym zadaniem Dnia Ziemi jest przybliżenie społeczeństwu wszelkich problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, szeroko pojęta edukacja w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju. Uczniowie przedstawili swoim kolegom i koleżankom w jaki sposób można zadbać o własne środowisko naturalne. (T.Sienkiel)

Poprawiony: niedziela, 10 czerwca 2012 17:19
 

Turniej „GRAM I KIBICUJĘ FAIR PLAY” - 6.06.2012

Email Drukuj PDF

„GRAM I KIBICUJĘ FAIR PLAY” - pod takim hasłem na parę dni przed mistrzostwami Euro2012 obchodzono w Szkole Podstawowej w Książnicach „Dzień szkoły bez przemocy”, w ramach którego zorganizowano turniej składający się z rozgrywek piłkarskich oraz elementów kibicowania w myśl zasady FAIR PLAY. Zmagania sportowe miały na celu popularyzację piłki nożnej i aktywnych form spędzania wolnego czasu wśród dzieci oraz umożliwienie rywalizacji sportowej szkolnych drużyn piłkarskich w duchu fair play. Rozgrywki były również wspaniałą okazją dla dzieci do zaprezentowania różnorodnych umiejętności artystycznych i  piosenkarskich. W przerwach między meczami odbyły się konkursy kibicowania: Konkurs na Piosenkę Dopingującą Swoją Drużynę,  Konkurs na Transparent,  Konkurs na Przebranie Kibica. Przez cały czas zawodów Komisja Konkursowa oceniała  zaangażowanie, doping i atrybuty kibica.  Przed zbliżającym się Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej 2012 chętni uczniowie mogli wykazać się wiedzą, biorąc udział w konkursie „My przed Euro 2012”.


W rozgrywkach piłkarskich rywalizowali uczniowie z trzech szkół Gminy Mielec: Rydzowa, Podleszan i Książnic. Na boisku szkolnym rozegrano kilka emocjonujących meczy, w systemie „każdy z każdym”. Zawodnicy byli bardzo dobrze przygotowani, rozegrali bardzo ładne i efektywne akcje, co bardzo podobało się publiczności. Rywalizacja przebiegała zgodnie z przepisami  obowiązującymi  w piłce nożnej i zasadą fair play. W sportowej atmosferze wszyscy świetnie się bawili, a jury przyznało poszczególnym drużynom maksymalną liczbę punktów za fascynujące mecze i wspaniałe kibicowanie. Na koniec rywalizujące drużyny otrzymały okolicznościowe puchary i pamiątkowe dyplomy, a zawodnicy nagrody i upominki ufundowane przez firmę handlową  pana Ryszarda Łakomego - „Varia”.
Towarzyszące turniejowi emocje, ambicjonalne podejście  zawodników, doskonały klimat dopingującej publiczności tworzył niezapomnianą atmosferę zdrowej rywalizacji i przygotowywał do właściwego przeżywania mistrzostw odbywających się w naszym kraju. (B.Borzęcka)

 

Poprawiony: poniedziałek, 25 czerwca 2012 16:47 Więcej…
 


Strona 1 z 5