SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Z życia przedszkola 2011/2012

Z życia przedszkola w roku szkolnym 2011/2012.Przedszkolaki w Bałtowie - 1.06.2012

Email Drukuj PDF

W szkolnej wycieczce do Bałtowa wzięło udział 13 dzieci z oddziału przedszkolnego.  Pomimo niesprzyjającej pogody, w płaszczach przeciwdeszczowych i z uśmiechem na ustach rozpoczęliśmy zwiedzanie Bałtowskiego Parku Jurajskiego. Najpierw wjechaliśmy autobusem na zwierzyniec górny, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć: daniele , wielbłądy,  jelenie, strusie, żubry. Potem zwiedzaliśmy zwierzyniec dolny i tam widzieliśmy m.in.: małpy, osiołki, kucyki i wiele ptaków. Niezapomniane chwile spędziliśmy w Kinie Emocji - Cinema 5D oraz w Oceanarium Prehistorycznym. Następnie wraz z przewodnikiem udaliśmy się na zwiedzanie Parku Jurajskiego, gdzie mogliśmy zobaczyć naturalnej wielkości dinozaury, poznać ich sposób życia i zwyczaje. Zwiedzanie zakończyliśmy na przepięknym placu zabaw, na którym dzieci mogły pobawić się w paleontologów odkopując szkielet ogromnego drapieżnego tyranozaura. Wszystkim przedszkolakom podobały się także warsztaty paleontologiczno – plastyczne, na których miały okazję rozwijać swoje zdolności artystyczne malując figurki dinozaurów.

Myślę, że wycieczka ta na długo pozostanie w pamięci jej najmłodszych uczestników, a te niezapomniane chwile będą przypominały pamiątki zakupione w Bałtowie. (D.Pryga)

Poprawiony: czwartek, 31 stycznia 2013 14:29
 

Rozśpiewane Przedszkolaki - 15.05.2012

Email Drukuj PDF

W naszej szkole 15 maja 2012 roku odbył się I Gminny Konkurs Muzyczny „Rozśpiewane Przedszkolaki”. W konkursie wzięło udział 45 małych artystów z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z naszej gminy. Wszystkie dzieci z wielką odwagą i uśmiechem na twarzy prezentowały przygotowane piosenki. Największą radość w oczach młodych talentów można było zobaczyć po wręczeniu im milutkich pluszaków i dyplomów ufundowanych przez Wójta Gminy Mielec.

Występy przedszkolaków oceniała komisja konkursowa w składzie: pani Beata Wrzesień – metodyk wychowania przedszkolnego i pan Mariusz Sosiński – przedstawiciel Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Chorzelowie.

Składamy serdeczne podziękowania paniom, które przygotowały dzieci do występów, a uczestnikom konkursu życzymy kolejnych sukcesów w konkursach, przeglądach i festiwalach muzycznych. (D.Pryga)

Poprawiony: niedziela, 10 czerwca 2012 20:40 Więcej…
 

Walentynki w przedszkolu - 14.02.2012

Email Drukuj PDF

Ach, co to był za dzień …


Dzień Świętego Walentego to święto zakochanych ale nie tylko… w naszym oddziale przedszkolnym poświęciliśmy ten dzień na umocnienie przyjaźni i integrację wszystkich przedszkolaków. W tym dniu dzieci uczyły się rozpoznawania i nazywania własnych uczuć. Poprzez burzę mózgów wypowiadały się, co oznacza słowo: szczęście, miłość, przyjaźń i radość.
Tego dnia uczennice klasy V wręczyły wszystkim przedszkolakom pocztę walentynkową (szczęśliwcom udało się zebrać nawet  kilka kartek walentynkowych). Ponadto dzieci wzięły udział w  balu walentynkowym, który rozpoczął się w naszej sali a skończył w „sali walentynkowej”, pięknie przystrojonej w czerwone balony i serca z okazji Walentynek. Mam nadzieję, że ten wspaniały dzień dzieci będą długo wspominać. (D.Pryga)

Poprawiony: piątek, 02 marca 2012 20:29 Więcej…
 

Zabawy zimowe - 26.01.2012

Email Drukuj PDF

Hu, hu, ha – zima wcale nie jest zła!


W końcu nadeszła długo oczekiwana przez dzieci prawdziwa zima i pojawił się śnieg. Przedszkolaki ubrane w cieplutkie ubrania wyruszyły na podwórko, by dać się ponieść zimowym szaleństwom. Niestety nie dało się lepić bałwanków…ale i tak było wesoło. Dzieci chodziły po śladach robiąc dwa ogromne serca i z uśmiechem na twarzy walczyły w bitwie na śnieżki. Zadowolone wróciły do szkoły na ciepłą herbatkę. (D.Pryga)

Poprawiony: niedziela, 19 lutego 2012 18:52
 

Wigilia w przedszkolu - 22.12.2011

Email Drukuj PDF

Mimo, że za oknem biały puch okrył drzewa w naszej sali było szczególnie ciepło, radośnie i przytulnie. Bo oto nadszedł długo oczekiwany dzień Wigilii. Dzieci od rana przygotowywały stół wigilijny: zakładały obrusy, nakrywały do stołu. Wszystkie przedszkolaki  w wielkim skupieniu wysłuchały fragmentu Pisma Świętego dotyczącego Narodzenia Pańskiego. Później dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Radosnych Świąt. Odświętnie ubrani, w podniosłej atmosferze, zasiedliśmy do wspólnego stołu, jak jedna wielka rodzina. Radośni i uśmiechnięci, oczarowani magią świąt, dalecy od trosk i zmartwień. Starszy kolega z młodszym, koleżanka z koleżanką, jeden drugiemu życzliwy, pomocny i przyjazny. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania. (D.Pryga)

Poprawiony: piątek, 30 grudnia 2011 11:08
 


Strona 1 z 2