SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Z życia przedszkola 2022/2023

Dzień Babci i Dziadka - 1.02.2023

Email Drukuj PDF

1 lutego 2023r. przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III przygotowali program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Mali artyści z przejęciem w przedstawieniu jasełkowym  odtwarzali swoje role. Czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Na zakończenie występu dzieci wręczyły swoim Babciom i Dziadkom samodzielnie wykonane upominki. Pani dyrektor Renata Koba podziękowała małym artystom za przygotowanie uroczystości, jak również złożyła serdeczne życzenia zaproszonym gościom. Następnie dzieci wraz z Babciami i Dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany słodki poczęstunek, podczas którego Goście mogli wysłuchać koncertu kolęd przygotowanego przez chór szkolny prowadzony przez p.W Ozgę.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego – nie tylko w dniu święta.

Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.(A.Foryt)

 

Bezpieczne ferie

Email Drukuj PDF

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, dla przedszkolaków z grupy starszej oraz uczniów kl. I-III odbyła się prelekcja wraz z prezentacją multimedialną "Jak bezpiecznie spędzić ferie". Pedagog specjalny przypomniała o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Szczególnie zostały omówione zasady bezpieczeństwa, podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Zostały przypomniane zasady postępowania wobec nieznajomej osoby: „Nie rozmawiaj...", „Nie ufaj...", „Nie wpuszczaj do domu..." Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. (A. Pulak)

 

XXI Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej, kolędo leć…”

Email Drukuj PDF

12 stycznia 2023 roku po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią COVD-19 powróciliśmy na scenę Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Chorzelowie za sprawą XXI Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Hej, kolędo leć…”. Jury konkursu doceniło talent wokalny naszych artystek, ponieważ zespół w składzie: Aleksandra Barszcz, Alicja Harla, Maja Mikrut, Maria Polak, Sonia Rusin zdobył II miejsce, natomiast solistki Maja Rzemieniarz, Emilia Konieczny i Nadia Łojek zdobyły wyróżnienie. Szkołę reprezentowała także uczennica kl. VIII Oliwia Kudła. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (D. Pryga)

 

Ogólnopolski projekt „Dzieciaki Mleczaki”

Email Drukuj PDF

Miło nam poinformować, że nasze przedszkole zdobyło certyfikat potwierdzający udział w ogólnopolskiej akcji „Dzieciaki Mleczaki”, której celem jest wzrost świadomości dzieci na temat roli mleka i produktów mlecznych w ich diecie, a także kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. (N. Wątorek)

 

Poprawiony: piątek, 13 stycznia 2023 19:37
 

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Pocztówka do św. Mikołaja”

Email Drukuj PDF

Cieszymy się sukcesem Mai Rzemieniarz, która zdobyła wyróżnienie w XXIII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Pocztówka do św. Mikołaja”. Konkurs został zorganizowany przez Wawerskie Centrum Kultury w Warszawie. Celem konkursu było wyrażenie emocji związanych z oczekiwaniem na św. Mikołaja, zainteresowanie młodych artystów tradycją związaną z Bożym Narodzeniem oraz prezentacja dzieci utalentowanych plastycznie. Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych konkursach. (D. Pryga)

 

Poprawiony: środa, 04 stycznia 2023 19:15
 


Strona 6 z 12