SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Z życia przedszkola 2022/2023

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „DOBRO MA MOC”

Email Drukuj PDF

 

Dobro to czyn, który przynosi komuś radość lub jest dla kogoś pomocą. Jest elementarnym pojęciem moralnym, określającym pozytywną wartość wszelkich czynów i zachowań. Każdy z nas inaczej odbiera dobro. Można go postrzegać jako szacunek, dobroć, rodzinę, współdziałanie, Ojczyznę, wrażliwość na krzywdę innych ludzi i zwierząt, udzielanie pomocy potrzebującym, poznawanie wzorów godnych naśladowania, rozwiązywanie konfliktów drogą pokojową. Dlatego nauczycielki z Przedszkola w Książnicach chcąc zmotywować dzieci do poznawania dobra w różnych aspektach zorganizowały ogólnopolski konkurs plastyczny „Dobro ma moc”. Celem konkursu było szerzenie wśród dzieci postaw prospołecznych, zachęcanie do dzielenia się pomocą, właściwego reagowania na krzywdę drugiego człowieka. Rozstrzygnięcie odbyło się 18.11.2022 roku. Prace konkursowe oceniane były w kategorii wiekowej 5-6 latki. Komisja konkursowa podczas oceny prac brała pod uwagę walory artystyczne i estetyczne, ciekawe przedstawienie tematu, a przede wszystkim samodzielność wykonania pracy przez dziecko.

Organizatorzy serdecznie dziękują za  udział  w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Dobro ma moc”. Wszystkie prace są piękne i zasługują na słowa uznania, jednak po długiej naradzie komisja konkursowa nagrodziła i wyróżniła następujące osoby:

I miejsce

Lena Zboch 5 lat, Chorzelów

Julia Warchołek 5 lat, Kłaj

II miejsce

Brygida Wacławska 6 lat, Przecław

III miejsce

Zuzanna Grzesik 6 lat, Jaślany

Wyróżnienia:

Anna Perłowska 6 lat, Pruszków

Jagoda Bąk 6lat, Kłaj

Organizatorki konkursu: Magdalena Górnisiewicz, Natalia Wątorek

 

Poprawiony: poniedziałek, 21 listopada 2022 10:41
 

Dzień Seniora

Email Drukuj PDF

 

Dzisiaj Wasze święto Seniorzy kochani!

Wszyscy Wam życzenia składamy:

Niech Wam sprzyja szczęście,

niech Wam zdrowie służy

i cieszcie się życiem 100 lat albo dłużej!

15 listopada przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Seniora. Z tej okazji dzieci wykonały piękne laurki, które podarują ukochanym babciom i dziadkom. Dla naszym drogich seniorów zawsze młodych duchem, kierujemy najserdeczniejsze życzenia, moc uścisków i pozdrowień! (N. Wątorek) 

 

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Email Drukuj PDF

 

WYCIECZKA DO SCK W MIELCU NA SPEKTAKL „BAŚNIE ANDERSENA”

Email Drukuj PDF

Dnia 04.11.2022 r. przedszkolaki wybrały  się na wycieczkę do  Samorządowego Centrum Kultury na spektakl pt. „Baśnie Andersena”. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować autokarem  oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w Teatrze.

Po dotarciu na miejsce, przedszkolaki z wielką niecierpliwością czekały na rozpoczęcie spektaklu. Były zafascynowane miejscem, w którym się znajdowały. Ogromne wrażenie wywarła na nich sceneria. Nie mogły oderwać oczu od tego co działo się na deskach teatru. Nastrojowa muzyka i zmienne oświetlenie powodowało, że zaciekawienie widowiskiem nie malało. Słodkie uśmiechy, radosne opowieści oraz gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną. (M. Górnisiewicz)

 

"Żeby Puszek miał pełny brzuszek"

Email Drukuj PDF

Październik był w naszym przedszkolu miesiącem dobroci dla zwierząt. Pomoc jest niezbędna do zapewnienia zwierzakom z mieleckiego schroniska właściwej opieki i należytych warunków funkcjonowania. Przeprowadzona akcja kolejny raz zakończyła się sukcesem. Przekazane w dniu 2 listopada 51 kg karmy z pewnością przyczyni się do polepszenia warunków w jakich znalazły się zwierzęta.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za włączenie się do naszej akcji "Żeby Puszek miał pełny brzuszek". (N. Wątorek)

 

Poprawiony: poniedziałek, 07 listopada 2022 12:30
 


Strona 6 z 9