SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wydarzenia z życia szkoły - 2018/2019

Wycieczka do lasu - 19.03.2019

Email Drukuj PDF

Już kolejny raz dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-VI spotkali się na zaproszenie panów Macieja Rachwała oraz pana Mieczysława Struzika, myśliwych koła łowieckiego „Diana” w Mielcu  w leśniczówce w Wólce Książnickiej. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, które rozpoczęły się od zapalenia symbolicznej świeczki przed Kapliczką Św. Huberta. Pan Mieczysław Struzik przeprowadził zajęcia związane z historią Św.Huberta, biologią zwierząt oraz historią łowiectwa w Polsce. Pan Maciej Warcholak, właściciel „Pasieki Maciejka” przedstawił biologię pszczół, organizację pracy w ulu oraz przeprowadził warsztaty pszczelarskie z elementem degustacji miodu. W spotkaniu wzięły również udział policjantki sierż. szt. Magdalena Skolimowska oraz st. sierż. Ewelina Ziemba. Panie policjantki na łonie natury rozmawiały z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, bezpiecznym kontakcie z rówieśnikami i sposobie zachowania z obcymi osobami. Mówiły również o tym, jak dbać o środowisko naturalne, jak nie zgubić się w lesie oraz w jaki sposób można spędzać bezpiecznie czas z rówieśnikami i rodzinami m.in. w lesie. Spotkanie zakończyło się wspólnym grillowaiem oraz pożegnaniem myśliwskim „Darz Bór”. Dziękujemy bardzo p.Maciejowi Rachwałowi oraz p.Mieczysławowi Struzikowi za ponowne już zaproszenie oraz ciekawy sposób przekazania wiedzy, który przyczynił się do ogromnego zainteresowania dzieci tematem bezpieczeństwa oraz dbania o środowisko naturalne. Dziękujemy również p.Dominikowi Reźnikowi właścicielowi firmy MARKPOL za autokar, który zabezpieczył bezpieczny transport dzieci.(A.Foryt)

Poprawiony: piątek, 07 czerwca 2019 10:54
 

Wizyta w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Mielcu - 18.03.2019

Email Drukuj PDF

Poprawiony: wtorek, 19 marca 2019 14:08
 

Wizyta w piekarni - 26.02.2019

Email Drukuj PDF

Poprawiony: piątek, 01 marca 2019 09:17
 

Spotkanie z policjantem - 8.02.2019

Email Drukuj PDF

„Jak bezpiecznie spędzić ferie” - to temat spotkania pana dzielnicowego Daniela Grzanki z uczniami naszej szkoły. Podczas pogadanki policjant przypomniał o bezpieczeństwie w trakcie zimowych zabaw. Dzieciom, które będą jeździły na nartach przekazał Dekalog Narciarza. Na koniec spotkania gość udzielił wskazówek jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Zachęcił uczniów, aby ferie spędzili czynnie na świeżym powietrzu. Jeszcze raz życzymy wszystkim, aby ferie zimowe upłynęły wesoło, zdrowo i bezpiecznie!

Poprawiony: piątek, 08 lutego 2019 17:15
 

Spotkanie ze strażakiem - 6.02.2019

Email Drukuj PDF

Ferie zimowe to czas wypoczynku i zabawy. Nie możemy jednak zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W związku z tym 6 lutego naszą szkołę odwiedził przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu pan Artur Dziekan. Strażak apelował o rozwagę w trakcie zabaw na śniegu i lodzie. Przypomniał elementarne zasady zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz zasady powiadamiania służb ratunkowych. Omówił  zasady udzielania pierwszej pomocy. Podkreślił również jakim zagrożeniem jest tlenek węgla potocznie zwany czadem. Serdecznie dziękujemy panu strażakowi za udzielenie cennych wskazówek i rad dotyczących ostrożności i rozwagi podczas nadchodzących ferii zimowych. Wszystkim uczniom życzymy BEZPIECZNEGO I RADOSNEGO WYPOCZYNKU ! (A.Foryt)

 

Poprawiony: piątek, 08 lutego 2019 16:35
 


Strona 5 z 12