Wydarzenia z życia szkoły - 2018/2019

Wycieczka do Rzeszowa i Łańcuta - 16.0.2019

16 maja uczniowie klas IV – VIII wraz z opiekunami p. E. Głodzik i p. J. Ozgą wybrali się na wycieczkę do Rzeszowa i Łańcuta. Pierwszym celem wyjazdu był park trampolin Jump World. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktorki, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Nie zabrakło konkursów i konkurencji sportowych. Pobyt w Jump World sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił uczniom, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg. Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni chętnie udali się do Łańcuta, aby zwiedzić jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Zamek słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji. Uczniowie podziwiali piękne pomieszczenia, w których mieszkały rody Lubomirskich i Potockich. Zachwyt wzbudzały meble, żyrandole, podłogi, przedmioty codziennego użytku i cudowne bukiety suszonych kwiatów oraz wystrój i unikatowa kolorystyka pomieszczeń zamkowych. Następnym punktem programu była papugarnia w Rzeszowie. W egzotycznej scenerii uczniowie mogli podziwiać przepiękne papugi, małe i te trochę większe. Oswojone ptaki siadały im na głowach, rękach i ramionach. Wszyscy mieli możliwość karmienia papużek. Spotkanie z tymi egzotycznymi ptakami było niesamowitym i niezapomnianym przeżyciem. Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń, zobaczyli interesujące miejsca, zrobili sporo pamiątkowych zdjęć i stali się bogatsi o nowe doświadczenia.(J.Ozga)

Poprawiony: środa, 22 maja 2019 05:05

Festyn Rodzinny - 18.05.2019

18 maja 2019 r. w Książnicach odbył się Festyn Rodzinny, który został zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Książnicach, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Chorzelowie oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Książnicach. Patronatem honorowym imprezę objął wójt Gminy Mielec - pan Józef Piątek. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych. Imprezę rozpoczęły występy artystyczne uczniów, którzy prezentując przed rodzicami swoje talenty wokalne, taneczne i recytatorskie pokazali, jak rozwinęli je w ciągu roku. Po zakończeniu części artystycznej dzieci mogły wziąć udział w konkursach, a także pobawić się na wielkich dmuchanych zjeżdżalniach. Dla wszystkich pasjonatów lekkoatletyki przygotowano „Miasteczko lekkoatletyczne”, gdzie mogli sprawdzić swoje umiejętności sportowe w szeregu najróżniejszych konkurencji. Miłośnicy historii i militariów z zainteresowaniem obejrzeli pokazy Grupy Rekonstrukcyjno- Historycznej im. Wojciecha Lisa ps. „Mściciel”. Panie dbające o zdrowie i piękną figurę chętnie brały udział w pokazowych zajęciach zumby prowadzonych przez trenerkę z klubu EXTREME FITNESS w Mielcu, a wielbiciele mocniejszych wrażeń podziwiali sprawność strażaków z PSP w Mielcu oraz OSP w Książnicach. We współpracy z Nadleśnictwem Tuszyma przeprowadzono również akcję „Fascynujący Świat Roślin”. Równocześnie odbywały się konkursy i zabawy z nagrodami. Dużo emocji dostarczyły mecze piłki nożnej między drużynami uczniów z Rydzowa, Podleszan i Książnic. Zwycięzcy otrzymali puchary i pamiątkowe medale. Podczas imprezy odbyło się rozstrzygnięcie strażackiego konkursu plastycznego oraz losowanie nagrody głównej tegorocznego Festynu. Dużym powodzeniem cieszyły się stoiska z frytkami, kiełbaską z grilla i innymi atrakcjami. Impreza była okazją do wspólnego spędzenia czasu wolnego, integracji środowiska, pogłębienia relacji rodzinnych, sąsiedzkich, międzyludzkich. Wszyscy świetnie się bawili i ok. godz. 19 00 w doskonałych humorach i pełni niezapomnianych wrażeń rozeszli się do domów.(J.Ozga)

Poprawiony: wtorek, 21 maja 2019 09:51

Wycieczka do Mielca - 15.05.2019