SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wydarzenia z życia szkoły - 2011/2012

Tydzień wolontariatu - 5-9.12.2011

Email Drukuj PDF

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła realizuje program społeczny „Szkoła bez przemocy”, prowadzony pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Głównym celem Programu jest zwiększanie poziomu świadomości tak ważnego społecznie problemu, jakim jest przemoc szkolna oraz dostarczanie szkołom systemowych narzędzi umożliwiających skuteczne zapobieganie wzrostowi przemocy i agresji w szkołach.

Jednym z działań szkoły,  wynikającym z udziału w programie „Szkoła bez przemocy” było zorganizowanie w dniach od 5 do 9 grudnia "Tygodnia wolontariatu". W ramach tej akcji cała społeczność szkolna wzięła udział w szeregu działań wolontaryjnych. Przez cały tydzień trwała zbiórka zabawek i słodyczy, w celu przygotowania świątecznej paczki dla dzieci z Hospicjum w Rzeszowie. Uczniowie klas młodszych  przyłączyli się do tej akcji pisząc listy i pozdrowienia do podopiecznych z Hospicjum. Kolejnym przedsięwzięciem było zorganizowanie całotygodniowej akcji „Azor chce jeść” - dzieci zbierały suchą karmę, konserwy, kaszę, miski, koce itp. dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Mielcu.  6 grudnia uczniowie klasy III wraz ze swoimi rodzicami przygotowali słodką niespodziankę dla Świętego Mikołaja i wszystkich przybyłych gości. Wykonanie stroików świątecznych dla samotnych mieszkańców wsi: Książnice, Goleszów, Boża Wola było ostatnim punktem "Tygodnia wolontariatu". W to działanie bardzo aktywnie zaangażowały się panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Bożej Woli, które wykonały piękne i  oryginalne stroiki bożonarodzeniowe.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom jak również rodzicom za ogromne zaangażowanie we wszystkich działaniach. (B.Borzęcka)

Poprawiony: piątek, 30 grudnia 2011 22:54
 

Wycieczka do Fabryki Ozdób Choinkowych - 8.12.2011

Email Drukuj PDF

W wyciecze do Fabryki Ozdób Choinkowych w Nowej Dębie uczestniczyli uczniowie klas II - VI z wychowawcami. Kiedy dotarliśmy na miejsce, poczuliśmy się, jakbyśmy zostali przeniesieni do bajecznej krainy. Bombki choinkowe produkowane w Nowej Dębie są naprawdę bardzo piękne i robią niesamowite wrażenie. Dowiedzieliśmy się jak powstają takie cacka. Każdy otrzymał pamiątkową bombkę ze swoim imieniem. Mogliśmy również kupić bańkę z dedykacją dla najbliższych. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do nowo otwartego McDonald's w Mielcu. (T.Burdzy)

Poprawiony: piątek, 30 grudnia 2011 22:02 Więcej…
 

Mikołajki - 6.12.2011

Email Drukuj PDF

We wtorek, 6 grudnia, jak co roku o tej porze, w naszej szkole pojawił się długo oczekiwany  Gość – Mikołaj. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klasy I, II i III powitały Mikołaja wierszami i piosenkami, a Święty w zamian obdarował je prezentami i poprosił aby były grzeczne przez cały rok. Na zakończenie nastąpiła degustacja  pysznych ciasteczek przygotowanych przez rodziców, w ramach akcji „Tydzień wolontariatu”. Spotkanie z Mikołajem upłynęło w miłej atmosferze. (D.Pryga)

Poprawiony: piątek, 30 grudnia 2011 22:23 Więcej…
 

Andrzejki - 23.11.2011

Email Drukuj PDF

Zabawa andrzejkowa.

Poprawiony: środa, 23 listopada 2011 17:27
 

Święto Niepodległości - 10.11.2011

Email Drukuj PDF

W dniu 10 listopada odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przygotowali ją uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią panią Renatą Kobą. W swoim programie artystycznym przedstawili historię Polski od czasów rozbiorów aż do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Zaprezentowali także wiele pięknych wierszy i pieśni patriotycznych. W czasie akademii panowała uroczysta i podniosła atmosfera. (R.Koba)

Poprawiony: czwartek, 08 grudnia 2011 09:27
 

Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni - 28.10.2011

Email Drukuj PDF

.

Poprawiony: niedziela, 01 stycznia 2012 18:37 Więcej…
 

Spotkanie z panią doktor - 25.10.2011

Email Drukuj PDF

W dniu 25.10.2011r. odbyło się w naszej szkole miłe spotkanie. Gościliśmy panią doktor Grażynę Pazdro, która wykorzystując prezentację multimedialną, przybliżyła uczniom zasady właściwego odżywiania i zdrowego stylu życia. Następnie ciekawie i z humorem odpowiadała na pytania zadawane jej przez dzieci. Na zakończenie uczniowie podziękowali miłemu gościowi za poświęcony czas, wręczając kwiaty i przygotowane wcześniej laurki, zaś pani doktor rozdała wszystkim uczestnikom spotkania zdrowe i pyszne prezenty.

Poprawiony: poniedziałek, 14 maja 2012 19:54
 

Dzień Nauczyciela - 13.10.2011

Email Drukuj PDF

W uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczestniczyli czynni i emerytowani nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi.   W tym szczególnym dniu uczniowie spotkali się z nauczycielami, aby podziękować im za ich trud, okazane serce, cierpliwość oraz wkład w wychowanie i nauczanie. Uczniowie z klasy IV pod kierunkiem wychowawczyni przygotowali program artystyczny prezentując wiersze i piosenki dla wszystkich pracowników szkoły. Były również kwiaty i życzenia. (T.Sienkiel)

Poprawiony: poniedziałek, 09 stycznia 2012 22:30
 
Więcej artykułów…


Strona 3 z 4