Uczniowskie wybory parlamentarne – 11.10.2019

Dnia 11 października w naszej szkole odbyły się uczniowskie wybory parlamentarne w ramach udziału w ogólnopolskim programie  „Młodzi Głosują” organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.  Każdy uczeń starszej klasy mógł wziąć udział w wyborach i oddać głos na wybrany Komitet Wyborczy w okręgu nr 23 ( Materiał przekazany uczniom miał wyłącznie charakter edukacyjny. Nie wspierał żadnego z kandydatów, komitetów czy reprezentowanych przez nie partii !).Komisję wyborczą stanowiły uczestniczki programu, uczennice klasy VIII, które czuwały nad prawidłowym przebiegiem głosowania. Celem całej akcji było zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich w przyszłości do świadomego udziału w różnego typu wyborach. Tym bardziej, że w czasie wyborów powszechnych w naszym kraju obserwujemy niepokojące zjawisko - połowa obywateli nie korzysta z czynnego prawa wyborczego. Uczniowie zostali zapoznani z najważniejszymi zadaniami oraz sposobem wybierania przedstawicieli do polskiego parlamentu. Dowiedzieli się kto jest uprawniony do udziału w głosowaniu oraz w jaki sposób prawidłowo oddać głos na wybrany komitet wyborczy.Frekwencja w uczniowskich wyborach parlamentarnych wyniosła prawie 92%.Wybory oraz działania profrekwencyjne przygotowała oraz przeprowadziła p. A. Gruszecka. Cała akcja jest przykładem, że najlepszą nauką jak zwykle jest praktyczne działanie.

Poprawiony: czwartek, 17 października 2019 05:58