SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Spotkanie z policjantem - 28.05.2019

Email Drukuj PDF

Kolejny raz w tym roku uczniowie naszej szkoły w dwóch grupach spotkali się z panem dzielnicowym Danielem Grzanką. Celem spotkania było uwrażliwienie dzieci na niebezpieczne zachowania związane z panującą obecnie sytuacją pogodową. Policjant zwrócił uwagę, aby dzieci nie zbliżały się do miejsc, gdzie znajduje się dużo wody oraz nie wychodziły na wały, które w znacznym stopniu nasiąknęły wodą stanowiąc realne zagrożenie. W związku ze zbliżającymi się wakacjami pan dzielnicowy przypomniał również zasady obowiązujące podczas kąpieli w różnych zbiornikach wodnych. Dzieci przypomniały sobie przepisy ruchu drogowego, które dotyczą pieszych i rowerzystów. Policjant przypomniał również jak spędzać bezpiecznie czas wakacyjny w domu. Uwrażliwił na spotkania z nieznajomymi ludźmi, zwierzętami, na spędzanie czasu przy komputerze. Podkreślił, że sukces policji w różnych sprawach to 50%, a druga połowa to postawa nas wszystkich. Uczniowie zgodzili się z tym, że o każdym niepokojącym zachowaniu, zdarzeniu należy poinformować odpowiednie służby. Dziękujemy panu Danielowi Grzance za przeprowadzenie prelekcji na te ważne tematy dotyczące naszego bezpieczeństwa.(A.Foryt)

Poprawiony: poniedziałek, 03 czerwca 2019 11:39