Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Szkoła Podstawowa w Książnicach  w odpowiedzi na wspólny list Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka przyłączyła się do obchodzonego w tym roku po raz piąty Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Uczniowie naszej szkoły brali udział w „multimedialnej” pogadance podczas, której zdobyli wiedzę na temat praw dziecka. Poznali najważniejsze akty prawne, w których te prawa zostały ujęte, w tym z zapisami Konwencji o Prawach Dziecka z 1989 roku. Została przygotowana również gazetka, którą wypełniły kolorowe zapisy i informacje o historii i prawach dziecka obowiązujących w niemal wszystkich krajach na świecie. Podjęte działania miały na celu uświadomienie dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, nie zaniedbując równocześnie swoich obowiązków.(A. Gruszecka)

Poprawiony: wtorek, 04 grudnia 2018 17:57