Wizyta pielęgniarki - p.Bernadety Kudły w kl.IV i V - 22.11.2018

22 listopada klasa IV i V gościła na zajęciach wychowawczych pielęgniarkę - panią Bernadetę Kudłę. Podczas spotkania uczniowie miel okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Dzieci otrzymały wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego trybu życia. Największą atrakcją okazała się prezentacja rekwizytów potrzebnych do codziennej pracy pielęgniarki oraz demonstracja niektórych zabiegów (mierzenie temperatury, słuchanie bicia serca za pomocą stetoskopu, mierzenie ciśnienia, przygotowanie do pobrania krwi). Na zakończenie spotkania każdy otrzymał naklejkę „DZIELNY PACJENT”. Bardzo dziękujemy pani Bernadecie za ciekawą prelekcję oraz podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami.(J.Ozga)

Poprawiony: sobota, 24 listopada 2018 15:33