Szkolny projekt Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej – kino Galaktyka – 27.03.2018

W dniu 27 marca 2018 r. uczniowie klas IV - VII wybrali się wraz z wychowawcami do SCK w Mielcu, aby wziąć udział w ostatnim z zaplanowanych spotkań w ramach projektu NHEF. Tym razem obejrzeli film pt. Mamo, kocham cię” przedstawiający historię chłopca, który próbuje znaleźć dla siebie miejsce w świecie pełnym kłamstw i niedomówień. Film jest przestrogą przed skutkami kłamstwa, konfrontuje też postawę dorosłych wobec mniejszych lub większych kłamstw swoich i dzieci. Uczeń, śledząc postępowanie rówieśnika na ekranie, uczy się rozwiązywać własne problemy. Po projekcji filmu uczestnicy spotkania próbowali odpowiedzieć na pytania: Dlaczego kłamiemy? Czy warto zawsze mówić prawdę? Dlaczego mówimy, że „kłamstwo ma krótkie nogi”? Wyjazd do kina był bardzo udany. Wszyscy wrócili do szkoły zadowoleni i pełni wrażeń. Chętnie dzielili się swoimi przemyśleniami na tematy poruszane w filmie.(T. Sienkiel)