Pięć lat działalności SKO – 24.10.2017

Już pięć lat nasza szkoła uczestniczy w programie edukacji finansowej Szkolna Kasa Oszczędności (SKO) pod patronatem PKO Banku Polskiego 2 oddział w Mielcu. Dzięki udziałowi w programie nasi uczniowieuczą się dysponować swoimi pieniędzmi, wyrabiają w sobie nawyk świadomego oszczędzania nawet najmniejszych kwot, nabywają praktyczne umiejętności, jak korzystać z konta bankowego.

24 października 2017 świętowaliśmy piątą rocznicę działalności Szkolnej Kasy Oszczędności. Uczniowie po raz kolejny spotkali się z panią Grażyną Smaczną - dyrektorem PKO Banku Polskiego 2 oddział w Mielcu. Przekazała ona miłą informację, iż PKO BP wybrał najbardziej aktywnie działające placówki w roku szkolnym 2016/2017. Wśród nich znalazła się nasza szkoła, zdobywając nagrodę III stopnia w Konkursie dla Szkolnych Kas Oszczędności. Brązową odznakę za pracę na rzecz edukacji ekonomicznej i upowszechnianie idei oszczędzania wśród uczniów otrzymała również opiekunka Szkolnej Kasy Oszczędności pani Anna Foryt. W trakcie spotkania pani dyrektor Grażyna Smaczna nagrodziła uczniów, którzy brali udział w szkolnym konkursie SKO – „Urodzinowy plakat SKO”. Do grona SKO-wiczów przyjęła również uczennicę z kl.I. Na zakończenie imprezy na wszystkich czekała słodka niespodzianka – „urodzinowy tort”. Dziękujemy pani dyrektor Grażynie Smacznej za opiekę nad naszą SKO oraz wspieranie jej działań. (A.Foryt)

Poprawiony: wtorek, 07 listopada 2017 19:19