Pasowanie na ucznia – 5.10.2017

5.10.2017r. nasi pierwszoklasiści zostali przyjęci przez panią dyrektor Renatę Kobę w poczet braci uczniowskiej. W tym niecodziennym spotkaniu wzięli udział licznie zgromadzeni rodzice, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Bohaterowie tego dnia, czyli pierwszoklasiści zaprezentowali bogaty program artystyczny przygotowany wcześniej wraz z wychowawczynią i rodzicami. Śpiewając liczne piosenki, recytując piękne wiersze, bawiąc się przy muzyce i odpowiadając wzorowo na szereg trudnych pytań, udowodnili, że zasługują na miano prawdziwego ucznia Szkoły Podstawowej w Książnicach. Po części artystycznej z wielkim przejęciem, a zarazem i zdecydowaniem ślubowali być pilnymi i wzorowymi uczniami, dobrymi kolegami, a swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego pierwszaka na ucznia. Na pamiątkę pasowania uczniowie otrzymali dyplomy i upominki. Uroczystość ślubowania zakończyły klasowe zdjęcia oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców pasowanych uczniów, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w organizację uroczystości. (B. Borzęcka)