SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Spotkanie z paniami prowadzącymi gabinety kosmetyczne - 26.01.2015

Email Drukuj PDF

W poniedziałek naszą szkołę odwiedziły panie Katarzyna Skiba i Magdalena Pietras-Kurek, prowadzące swoje zakłady kosmetyczne. Na zaproszenie p. Mirosława Wołosza, w ramach realizacji programu profilaktycznego, zaproszone specjalistki opowiadały o tym jak dbać o swoją skórę, włosy i paznokcie. Jak szybko okazało się tematem tym nie były zainteresowane wyłącznie dziewczyny ale bardzo aktywnymi okazali się chłopcy, którzy żywiołowo reagowali na zadawane pytania oraz sami zadawali szereg pytań dotyczących zdrowia i urody. Prowadzące stwierdziły, że obecnie nie jest to zjawisko wyjątkowe, gdyż coraz więcej chłopców i mężczyzn jest zainteresowanych dbaniem o zdrowie i urodę.

Dzieci naszej szkoły (dziewczynki) miały możliwość zakosztowania tego, co do tej pory próbowały ich mamy, czyli wizyty u kosmetyczki. Niemal wszystkie dziewczynki kolejno zajmowały miejsce a panie kosmetyczki wykonywały proste zabiegi kosmetyczne na twarzy i udzielały porad młodym paniom. Chłopcy mogli sprawdzić poziom nawilżenia skóry twarzy przy pomocy specjalnego urządzenia. Specjalistki podkreślały ważną rolę zdrowego trybu życia i jego wpływu na cerę i wygląd. Na koniec uczniowie mogli odpowiadać na pytania a najlepsze odpowiedzi zostały nagradzane upominkami. Żadne z dzieci nie wyszło z pustymi rękami a panie kosmetyczki były zaskoczone wdzięcznością dzieci i ich zainteresowaniem. Na koniec wizyty specjalistki zostały obdarowane drobnymi prezentami i nagrodzone oklaskami. (Mirosław Wołosz)

Poprawiony: czwartek, 29 stycznia 2015 14:16