Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to bezpłatna akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie. Jej głównym celem jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki oraz przypomnienie i utrwalenie tabliczki mnożenia.

W dniach poprzedzających obchody ŚDTM w całej naszej szkole wywieszono plakaty, które zachęcały uczniów do wykonywania działań doskonalących umiejętność sprawnego mnożenia. Podczas obchodów ŚDTM „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była podczas krótkich egzaminów. Ich główną formą były losy o różnym stopniu trudności. W zmaganiach egzaminacyjnych wzięli udział uczniowie kl. II – VIII. Każdy uczeń, który odpowiedział poprawnie na wszystkie pytania, otrzymał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz legitymację.  Koordynatorami akcji w naszej szkole były panie: Bernadeta Borzęcka i Elżbieta Głodzik.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy znajomości tabliczki mnożenia, która przydatna jest nie tylko na lekcjach matematyki, ale także w codziennym życiu.

Poprawiony: poniedziałek, 04 grudnia 2023 20:03