Dzień Bociana Białego

Dnia 31 maja obchodzony jest Dzień Bociana Białego. Dzień ten został ustanowiony w celu zwiększenia świadomości na temat ochrony bociana białego, gatunku ptaka, który jest zagrożony wyginięciem. Celem zajęć było poszerzenie wiedzy o życiu i zwyczajach bocianów oraz uświadomienie konieczności działań na rzecz ochrony tych ptaków. Postanowiliśmy uczcić to wyjątkowe święto także w naszym przedszkolu, gdyż jest to doskonała okazja do promocji ochrony przyrody i zachęcania dzieci do dbania o środowisko naturalne. Na zajęciach dzieci mogły dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat życia i zwyczajów bocianów. Bocian biały jest bardzo ważnym gatunkiem w ekosystemie, ponieważ żywi się głównie drobnymi zwierzętami, dlatego pomaga to kontrolować ich populację i wpływa na równowagę ekosystemów. Nie zabrakło w tym dniu wesołych „bocianich zabaw” przy znanych piosenkach. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną „Bocian w gnieździe”. (S. Helowicz)