"Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa"

Nasza szkoła  w tym roku otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Program ten jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3. Celem programu jest zwiększenie atrakcyjności oferty biblioteki szkolnej przez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w księgozbiorze, wzrost dostępności książek w bibliotece, wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów, rozwój współpracy pomiędzy szkołą a bibliotekami publicznymi na terenie gminy.

Otrzymane środki finansowe zgodnie z celem programu przeznaczymy na zakup nowości wydawniczych, lektur i realizację działań promujących czytelnictwo wśród uczniów. Dzięki programowi nasza biblioteka wzbogaci się i mamy nadzieję, że uczniowie jeszcze chętniej będą ją odwiedzać i rozwijać swoje zainteresowania czytelnicze.

Zgodnie z zaleceniami programowymi Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. biblioteka szkolna umożliwi czytelnikom wypożyczanie książek w czerwcu na okres wakacji. (J. Ozga)

Poprawiony: środa, 07 czerwca 2023 11:21