DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU

1 czerwca 2023 roku w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Sportu połączony z długo wyczekiwanym przez wszystkie dzieci Dniem Dziecka. Głównym celem obchodów było zachęcenie dzieci do ruchu na świeżym powietrzu, kształtowania zachowań prozdrowotnych, nabywania wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacania przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. W trakcie sportowej rywalizacji dzieci brały udział w różnych konkurencjach - bieg na czas, omijanie przeszkód, rzut do celu. Podczas spotkania ze strażakami z OSP Książnice dzieci utrwaliły sobie zasady bezpieczeństwa oraz miały okazję wejść do wozu strażackiego. Główną atrakcją było jednak spotkanie z zawodnikami Stali Mielec, którzy opowiedzieli dzieciom o swojej pasji, jaką jest piłka nożna. Dzisiejszy dzień, pełen emocji i niezapomnianych wrażeń, zakończył się lodową niespodzianką oraz otrzymaniem przez dzieci pięknych upominków, które ufundowała Rada Rodziców. Wszystkim dzieciom tym małym i dużym życzymy uśmiechu i samych wspaniałych chwil! (M. Górnisiewicz)