Ogólnopolski konkurs plastyczny „SZANUJĘ SYMBOLE NARODOWE”

Symbole narodowe podkreślają charakter i niezależność kraju, do którego należą. Polskie symbole narodowe pomagają dzieciom w oswajaniu trudnych pojęć jakimi są: ojczyzna, patriotyzm, kraj, państwo. Nauczycielki z Przedszkola w Książnicach chcąc budować postawy patriotyczne wśród dzieci, zorganizowały ogólnopolski konkurs plastyczny dla przedszkoli „SZANUJĘ SYMBOLE NARODOWE”. Celem konkursu było promowanie wśród dzieci idei patriotyzmu, kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa. Konkursu objął patronatem Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, który ufundował wspaniałe nagrody dla laureatów konkursu. Rozstrzygnięcie odbyło się 19 maja 2023 roku. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Łącznie wpłynęło 63 prace. Komisja konkursowa podczas oceny prac brała pod uwagę walory artystyczne i estetyczne, ciekawe przedstawienie tematu, a przede wszystkim samodzielność wykonania pracy przez dziecko.

Organizatorzy serdecznie dziękują małym artystom oraz sponsorowi nagród, którym był Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie Polski. Wszystkie prace są piękne i zasługują na słowa uznania, jednak po długiej naradzie komisja konkursowa nagrodziła i wyróżniła następujące osoby:

I miejsce: Maja Bryniarska, 5 lat, Nowy Targ

II miejsce: Hanna Maj, 5 lat, Szydłowiec

III miejsce: Nikola Jemioło, 6 lat, Przecław

Wyróżnienie:

Elena Wójcik, 4 lata, Tarnobrzeg

Lena Maziarz, 4 lata, Trześń

Zuzanna Kowalczyk, 5 lat, Lędziny

Wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego gratulujemy ciekawych pomysłów i kreatywności plastycznej (M. Górnisiewicz, N. Wątorek)