MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK - 5.11.2021

Nieodzownym elementem dzieciństwa jest bajka w każdej jej postaci. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do ich szerszego poznawania. Ważnym aspektem tego dnia jest również rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Data tego święta nie jest przypadkowa. 5 listopada jest dniem urodzin Walta Disneya, którego postaci nie trzeba nikomu przybliżać. Głównym celem tego dnia jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale popularyzowanie literatury, gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. Dziś przedszkolaki z radością przeniosły się w krainę bajek. Po prezentacji bajkowych postaci odbyły się zabawy, które miały na celu wykazanie się znajomością treści bajek. Dzieci rozwiązywały zagadki, układały bajkowe puzzle, rozpoznawały bajki po przeczytaniu fragmentu książki, po zobaczeniu ilustracji. Na zakończenie wspólnych zabaw wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom za ogromną wiedzę na temat bajkowych postaci. W wesołej atmosferze spędziliśmy ten bajkowy dzień.(M. Górnisiewicz)