II edycja ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Wiosenny pejzaż kolorami malowany”- 18.03.2021

Wiosna to niezwykła pora roku. Podczas niej przyroda zaczyna żyć na nowo. Na łąkach oraz polanach kwitną pierwsze kwiaty. Stopniowo pojawiają się białe przebiśniegi, fioletowe przylaszczki czy jeszcze zielone, kiełkujące kwiaty. Dzięki nim wiosna to czas kolorów. Dlatego nauczycielki z Przedszkola w Książnicach chcąc zmotywować dzieci i pobudzić w nich chęć poznawania i podziwiania naszej polskiej, kolorowej wiosny zorganizowały II edycję ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Wiosenny pejzaż kolorami malowany”. Celem konkursu było uwrażliwienie przedszkolaków na piękno wiosennego krajobrazu, rozwijanie kreatywności i uzdolnień plastycznych dzieci oraz zachęcanie do obserwacji przyrodniczych w najbliższym otoczeniu. Tegoroczną edycję konkursu objął patronatem PKO Bank Polski Oddział w Mielcu, który ufundował wspaniałe nagrody dla laureatów konkursu. Rozstrzygnięcie odbyło się 18 marca 2021 roku. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Łącznie wpłynęło 210 prac, które oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 - latki oraz 5-6 - latki. Komisja konkursowa podczas oceny prac brała pod uwagę walory artystyczne i estetyczne, ciekawe przedstawienie tematu, a przede wszystkim samodzielność wykonania pracy przez dziecko.

Organizatorzy serdecznie dziękują małym artystom oraz sponsorowi nagród, którym był PKO Bank Polski. Wszystkie prace są piękne i zasługują na słowa uznania, jednak po długiej naradzie komisja konkursowa nagrodziła i wyróżniła następujące osoby:

3 – 4 latki

I miejsce: Samuel Sadowski, 4 lata, Lubliniec