e-Twinning projects

W naszej szkole uczniowie klas V i VIII biorą udział w międzynarodowych projektach  edukacyjnymi realizowanych na platformie edukacyjnej e-Twinning. Projekty nastawione są na rozwijanie umiejętności komunikowania się w języku angielskim z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi komunikacyjnych i tym samym zwiększenie motywacji uczniów do nauki języka angielskiego.

Pierwszy projekt pt. „Friends beyond borders” przeznaczony jest dla uczniów  klas VIII  i polega na na nawiązaniu systematycznych kontaktów mailowych z grupą rówieśników z Portugalii, Hiszpanii, Turcji, Francji. Uczniowie będą korespondować  ze sobą, poruszając wcześniej wyznaczone tematy, nie zabraknie też wideokonferencji oraz spontanicznych dyskusji na czatach.

Drugi projekt pt. „Show me your school” przeznaczony jest dla uczniów klasy V, którzy za pomocą różnych form multimedialnych przedstawiają edukację w Polsce, a w szczególności w naszej szkole. Uczniowie współpracują z uczniami z Hiszpanii, Chorwacji, Francji, Turcji, Słowacji.

Koordynatorem projektów jest p. Ilona Helowicz.

Poprawiony: środa, 09 grudnia 2020 20:11