SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Z życia przedszkola 2022/2023

Przedszkole pamięta

Email Drukuj PDF

 

Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej oraz lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. W związku z tym nasze przedszkole wzięło udział w akcji „Szkoła pamięta” ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, której celem było zorganizowanie w przedszkolach i szkołach działań upamiętniających ważne osobistości oraz wydarzenia. Cała społeczność przedszkolna udała się pod kamień pamięci porucznika Jana Hajca - bohaterskiego żołnierza z czasów I wojny światowej, który walczył w szeregach legionów Józefa Piłsudskiego. Dzieci zapaliły znicze, które zostały zebrane w ramach akcji „Przedszkole pamięta” zorganizowanej przez Przedszkolny Klub Wolontariatu. Następnie wszyscy udali się na cmentarz uczcić pamięć księdza Grzyba, a także zapalić znicze na opuszczonych grobach. (D. Pryga)

 

Poprawiony: wtorek, 15 listopada 2022 12:26
 

Pasowanie na przedszkolaka – 26.10.2022

Email Drukuj PDF

26 października 2022 roku odbyła się w naszym przedszkolu wyjątkowa uroczystość „Pasowanie na Przedszkolaka”. Był to szczególny dzień dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola. W czasie uroczystości przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, muzyczne oraz taneczne otrzymując gromkie brawa. Po zakończonej części artystycznej pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom, medal dzielnego przedszkolaka i drobny upominek.

Wszystkim dzieciom życzymy wielu sukcesów, nowych przyjaźni i samych radosnych chwil spędzonych w przedszkolu! (N. Wątorek)

Poprawiony: czwartek, 27 października 2022 11:50
 

Światowy Dzień Mycia Rąk

Email Drukuj PDF

 

Wycieczka do Centrum Rozrywki „Wrotki na Wypasie” w Mielcu – 12.10.2022

Email Drukuj PDF

12 października 2022 roku maluszki i starszaki pojechały do Centrum Rozrywki „Wrotki na Wypasie” w Mielcu. We „Wrotkarni” przedszkolaki mogły skorzystać z licznych atrakcji m. in. zjazd pontonem z długiej zjeżdżalni, zabaw w kąciku kuchennym, jazdy na motorach i samochodach wyścigowych, gry w piłkarzyki, przeciąganie liny, jednak najwięcej emocji już na samym początku wzbudził basen z tysiącem kolorowych kulek oraz „małpi gaj”. Po wyczerpującej zabawie przedszkolaki wypiły pyszną lemoniadę. Zadowolone, nieco zmęczone i pełne wrażeń dzieci wróciły do przedszkola z nadzieją, że wkrótce ponownie odwiedzą centrum zabaw! (N. Wątorek)

 

DZIEŃ CHŁOPAKA – 30.09.2022

Email Drukuj PDF

30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu szczególne święto czyli „Dzień Chłopaka”. Z okazji tego święta wszyscy nasi chłopcy otrzymali legitymację "Super Chłopaka", krawaty, drobne upominki oraz dyplomy. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały chłopakom uroczyste „Sto lat”. Dzień upłynął dzieciom na wspólnej zabawie i tańcach. Podczas zorganizowanych dla chłopców konkurencji dziewczynki wyłoniły mistrza: liczenia, celnego oka, kierownicy samochodowej, sportowego, piłkarskiego itp.

Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiłyśmy radość naszym chłopcom i z przyjemnością będziemy wspominać ten dzień. (M. Górnisiewicz)

 

Poprawiony: poniedziałek, 03 października 2022 11:31
 


Strona 7 z 9