SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Z życia przedszkola 2022/2023

Spotkanie z leśniczym

Email Drukuj PDF

1 grudnia 2022 roku gościliśmy w naszym przedszkolu pana leśniczego Łukasza Szatana. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom pracy leśniczego, zasad obowiązujących podczas pobytu w lesie oraz pomocy zwierzętom i ptakom, by przetrwały zimę. Pan leśniczy podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje jego domowników.

Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w spotkaniu dzieląc się swoimi spostrzeżeniami na temat życia mieszkańców lasu oraz pracy leśniczego.

Serdecznie dziękujemy panu Łukaszowi Szatanowi za przybycie i przekazanie dzieciom wielu cennych informacji. (N. Wątorek)

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Email Drukuj PDF

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.

W piątek, 25 listopada dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci poznały historię powstania pluszowego misia, dowiedziały się jak wyglądały pierwsze misie i jak powstają ówczesne. Ponadto było mnóstwo aktywności i zabaw z pluszowymi ulubieńcami. (M. Górnisiewicz)

 

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Email Drukuj PDF

22 listopada 2022 roku maluszki i starszaki obchodziły Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Tego dnia wszystkich obowiązywał uśmiech, przyjazne nastawienie do innych, ciepłe spojrzenia, a także serdeczne i miłe gesty. Przedszkolaki przypomniały sobie jakie mamy magiczne słowa i w jakich sytuacjach je używamy. Każdy uczestnik zajęć otrzymał order uśmiechu, a także wykonał pracę plastyczną z pozdrowieniami dla osoby bliskiej sercu.

Z okazji tak radosnego święta życzmy wszystkim dużo życzliwości i uśmiechu każdego dnia! (N. Wątorek)

 

Poprawiony: czwartek, 24 listopada 2022 09:01
 

ANDRZEJKI – 21.11.2022

Email Drukuj PDF

W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm wspólnych tańców. Nie zabrakło również tradycyjnych wróżb związanych z tym świętem. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznych zabawach andrzejkowych.

Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji. (M. Górnisiewicz)

 

XIX Wojewódzki Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa”

Email Drukuj PDF

17 listopada 2022 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym Nr 12 w Rzeszowie odbył się finał 19. edycji Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa”. Laureatkami konkursu z naszego przedszkola zostały: Zuzia Pieróg i Sonia Rusin, które zdobyły I miejsce oraz uczennica klasy III – Madzia Hajec, która zajęła III miejsce. Sonia i Zuzia osobiście odebrały nagrodę z rąk organizatorów konkursu. W czasie uroczystej gali obejrzały spektakl pt.  „Leśne spotkanie” oraz z olbrzymim zaciekawieniem wysłuchały prelekcji pana Jakuba Zgłobickiego – sokolnika, który przybył do szkoły w Rzeszowie z prawdziwym sokołem – samiczką Kalisi. Dziewczynkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! (D. Pryga)

 


Strona 5 z 9