SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Z życia przedszkola 2022/2023

Stroik dla seniora

Email Drukuj PDF

 

Przed nami magiczne Święta Bożego Narodzenia. Jest to czas radości, spokoju i miłości. Przedszkolaki wraz z rodzicami wykonali przepiękne stroiki bożonarodzeniowe dla seniorów włączając się w akcję Przedszkolnego Klubu Wolontariatu „Stroik dla seniora”. Urokliwe dzieła, które zostały wykonane z sercem i wielką starannością, przyczynią się do uśmiechu na twarzach wielu samotnych osób.

Dziękujemy za wykonanie przepięknych stroików! (N. Wątorek)

 

Poprawiony: środa, 21 grudnia 2022 11:09
 

Polakom na Ukrainie

Email Drukuj PDF

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia oraz okres zimowy stanowić będą ciężką próbę dla całej Ukrainy, ale także poważne wyzwanie dla Polaków zamieszkujących tereny, przede wszystkim wschodniej Ukrainy. Trwająca od wielu miesięcy wojna drastycznie wpłynęła na poziom życia obywateli Ukrainy, wśród których żyją dziesiątki tysięcy naszych rodaków, a ich sytuacja materialna z roku na rok ulega pogorszeniu. Przedszkolny Klub Wolontariatu włączył się w akcję „Polakom na Ukrainie” zaproponowaną przez Podkarpacki Urząd Wojewódzki. Zbiórka odbyła się w dniach od 1 do 12 grudnia br. Zebrane artykuły przekazane zostaną naszym rodakom w tygodniu poprzedzającym okres Świąt Bożego Narodzenia. (N. Wątorek)

 

Przedszkolny konkurs plastyczny „Magia Bożego Narodzenia”

Email Drukuj PDF

I miejsce:
Brykała Miłosz
Brykała Szymon
Czachor Borys
Kmieć Julia
Rusin Sonia
Rzemieniarz Maja

II miejsce:
Harla Alicja
Kicilińska Aurelia
Pieróg Zuzanna
Polak Maria
Rzemieniarz Igor

III miejsce:
Kurgan Bartosz
Lasek Gabriela
Łojek Kuba
Nidental Karolina

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy ciekawych pomysłów w kolejnych konkursach.

Organizator konkursu: Dominika Pryga


 

Mikołajki w przedszkolu – 6.12.2022

Email Drukuj PDF

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki, recytowały wiersze i tańczyły. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci pięknymi prezentami. Na twarzach przedszkolaków malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok! (D. Pryga)

 

Spotkanie z górnikiem - 2.12.2022

Email Drukuj PDF

 

Dnia 2 grudnia w naszym przedszkolu miało miejsce niecodzienne spotkanie. Tego dnia gościliśmy pana Jana Kwarcianego, który zawitał do nas, aby poszerzyć wiadomości dzieci i uczniów na temat wykonywanej przez niego ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Nasz gość wprowadził w wielkie zdumienie dzieci, widzących po raz pierwszy na własne oczy prawdziwego górnika. Pan Jan odpowiadał na liczne pytania dotyczące kopalni.  Dzieci miały możliwość poznać jak  wydobywało się w kopalniach węgiel dawniej, a jak teraz. Przedszkolaki poznały tradycyjny mundur górnika  i co oznaczają kolory piór znajdujące się na jego czapce (czako), dowiedziały się, że świętem górników jest “Barbórka” oraz jak ono przebiega. Dzieci i uczniowie mieli możliwość przymierzenia tradycyjnego stroju.  Dziękujemy bardzo za poświęcony czas i zaangażowanie  oraz  przekazujemy staropolskie pozdrowienie: Szczęść Boże! (M. Górnisiewicz)

 

Poprawiony: wtorek, 06 grudnia 2022 07:52
 


Strona 4 z 9