Z życia przedszkola 2022/2023

Bezpieczne ferie

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, dla przedszkolaków z grupy starszej oraz uczniów kl. I-III odbyła się prelekcja wraz z prezentacją multimedialną "Jak bezpiecznie spędzić ferie". Pedagog specjalny przypomniała o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Szczególnie zostały omówione zasady bezpieczeństwa, podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Zostały przypomniane zasady postępowania wobec nieznajomej osoby: „Nie rozmawiaj...", „Nie ufaj...", „Nie wpuszczaj do domu..." Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. (A. Pulak)

XXI Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej, kolędo leć…”

12 stycznia 2023 roku po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią COVD-19 powróciliśmy na scenę Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Chorzelowie za sprawą XXI Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Hej, kolędo leć…”. Jury konkursu doceniło talent wokalny naszych artystek, ponieważ zespół w składzie: Aleksandra Barszcz, Alicja Harla, Maja Mikrut, Maria Polak, Sonia Rusin zdobył II miejsce, natomiast solistki Maja Rzemieniarz, Emilia Konieczny i Nadia Łojek zdobyły wyróżnienie. Szkołę reprezentowała także uczennica kl. VIII Oliwia Kudła. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (D. Pryga)

Ogólnopolski projekt „Dzieciaki Mleczaki”

Miło nam poinformować, że nasze przedszkole zdobyło certyfikat potwierdzający udział w ogólnopolskiej akcji „Dzieciaki Mleczaki”, której celem jest wzrost świadomości dzieci na temat roli mleka i produktów mlecznych w ich diecie, a także kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. (N. Wątorek)

Poprawiony: piątek, 13 stycznia 2023 19:37

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Pocztówka do św. Mikołaja”

Cieszymy się sukcesem Mai Rzemieniarz, która zdobyła wyróżnienie w XXIII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Pocztówka do św. Mikołaja”. Konkurs został zorganizowany przez Wawerskie Centrum Kultury w Warszawie. Celem konkursu było wyrażenie emocji związanych z oczekiwaniem na św. Mikołaja, zainteresowanie młodych artystów tradycją związaną z Bożym Narodzeniem oraz prezentacja dzieci utalentowanych plastycznie. Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych konkursach. (D. Pryga)

Poprawiony: środa, 04 stycznia 2023 19:15

Gminny konkurs plastyczny „Gore Gwiazda Jezusowi”

Z radością zawiadamiamy o sukcesie naszego przedszkolaka. Hubert Kliś zdobył nagrodę w gminnym konkursie plastycznym „Gore Gwiazda Jezusowi”. Konkurs zorganizował Wójt Gminy Mielec i Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Chorzelowie. Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie aktywności twórczej dzieci oraz integracja rodzin przy wspólnym wykonaniu gwiazdy. Gratulujemy i życzymy ciekawych pomysłów w kolejnych konkursach. (D. Pryga)