SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Z życia przedszkola 2022/2023

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU W PRZEDSZKOLU

Email Drukuj PDF

29 czerwca 2023 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku w przedszkolu oraz pożegnanie sześciolatków, które od września rozpoczną naukę w szkole. Część artystyczną rozpoczęły przedszkolaki z młodszej grupy, które pięknie zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Następnie „starszaki” poprzez wiersze, tańce i piosenki podziękowały za czas spędzony w przedszkolu, opiekę, przekazaną wiedzę oraz umiejętności. Po występach sześciolatki otrzymały z rąk Pani Dyrektor dyplomy ukończenia przedszkola oraz pamiątkowe książeczki. Panie wychowawczynie wręczyły pamiątkowe dyplomy pozostałym przedszkolakom. Pragniemy pogratulować dzieciom osiągniętych sukcesów i serdecznie podziękować rodzicom za zaangażowanie we współpracę z przedszkolem. Absolwentom naszego przedszkola życzymy wielu sukcesów w kolejnych latach edukacji, a wszystkim przedszkolakom radosnych, pogodnych i bezpiecznych wakacji.

 

Poprawiony: niedziela, 09 lipca 2023 20:38
 

„Bezpieczne wakacje”

Email Drukuj PDF

 

Wycieczka do Muzeum Drogownictwa w Szczucinie

Email Drukuj PDF

Dnia 14 czerwca przedszkolaki udały się na wycieczkę do Muzeum Drogownictwa w Szczucinie, gdzie znajduje się największa na świecie unikatowa ekspozycja zabytków drogowych, projekty dróg i mostów, dokumenty oraz pamiątki drogownictwa. Pan przewodnik w bardzo interesujący sposób przekazywał informacje o historii drogownictwa na świecie. Dzieci mogły zapoznać się z przekrojami dróg i używanymi do ich budowy materiałami oraz narzędziami. Najbardziej atrakcyjną częścią wycieczki było oglądanie ekspozycji zewnętrznej muzeum składającej się z maszyn i urządzeń drogowych. Ciekawa dla dzieci okazała się także wewnętrzna ekspozycja zawierająca eksponaty związane z budową, utrzymaniem dróg i mostów oraz sposobem pracy drogowców w postaci scenek z figurami ludzkimi naturalnych rozmiarów. Przedszkolaki mogły również zobaczyć jak wyglądał pokój dróżnika, jego strój, a także zapoznać się z przedmiotami służącymi mu do wykonywania codziennych czynności. Na koniec wycieczki przedszkolaki mogły poczuć się jak w kinie, gdyż na dużym ekranie mogli wspólnie obejrzeć krótkie filmy animowane promujące bezpieczeństwo na drogach. Po projekcji uczestniczyły również w krótkiej pogadance na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Wycieczkę należy niewątpliwie zaliczyć do udanych. Przedszkolaki w dobrych nastrojach wróciły do przedszkola, gdzie chętnie dzieliły się swoimi wrażeniami. (S.Helowicz)

 

Dzień Bociana Białego

Email Drukuj PDF

Dnia 31 maja obchodzony jest Dzień Bociana Białego. Dzień ten został ustanowiony w celu zwiększenia świadomości na temat ochrony bociana białego, gatunku ptaka, który jest zagrożony wyginięciem. Celem zajęć było poszerzenie wiedzy o życiu i zwyczajach bocianów oraz uświadomienie konieczności działań na rzecz ochrony tych ptaków. Postanowiliśmy uczcić to wyjątkowe święto także w naszym przedszkolu, gdyż jest to doskonała okazja do promocji ochrony przyrody i zachęcania dzieci do dbania o środowisko naturalne. Na zajęciach dzieci mogły dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat życia i zwyczajów bocianów. Bocian biały jest bardzo ważnym gatunkiem w ekosystemie, ponieważ żywi się głównie drobnymi zwierzętami, dlatego pomaga to kontrolować ich populację i wpływa na równowagę ekosystemów. Nie zabrakło w tym dniu wesołych „bocianich zabaw” przy znanych piosenkach. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną „Bocian w gnieździe”. (S. Helowicz)

 

Przedszkolny konkurs plastyczny „Zdrowe i bezpieczne wakacje”

Email Drukuj PDF

W ostatnim tygodniu przed wakacjami został rozstrzygnięty konkurs „Zdrowe i bezpieczne wakacje”. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

I miejsce:
Szymon Brykała
Karolina Nidental
Sonia Rusin

II miejsce:
Gabriela Lasek
Zuzanna Pieróg

III miejsce:
Julia Kmieć
Bartosz Kurgan
Maria Polak

 

Dominika Pryga

 


Strona 1 z 12