Z życia przedszkola 2022/2023

Dzień Głośnego Czytania - 28.09.2022

28 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To czas, który stwarza kolejną okazję do wprowadzenia przedszkolaków w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy. W ramach tej akcji maluszków i starszaków odwiedzili koledzy z klasy II wraz z panią wychowawczynią Anną Foryt. Przedszkolaki w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowych opowieści oraz oglądały kolorowe ilustracje. Należy pamiętać, iż książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo, znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżyć prawdziwe emocje. Głośne czytanie, co jest motywem przewodnim święta, jest z kolei dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu dziecka z dziadkami, rodzicami, rodzeństwem oraz kolegami. Warto więc to święto obchodzić każdego dnia! (N.Wątorek)

Poprawiony: środa, 28 września 2022 16:45

Spotkanie z pielęgniarką – 26.09.2022

26 września nasze przedszkole odwiedziła pielęgniarka - Pani Bernadeta Kudła, która w bardzo ciekawy sposób opowiedziała dzieciom, na czym polega praca pielęgniarki i uświadomiła im jak trudna i odpowiedzialna jest służba chorym ludziom. Największą atrakcją dla przedszkolaków okazała się prezentacja rekwizytów potrzebnych do codziennej pracy pielęgniarki oraz demonstracja niektórych prostych zabiegów np. mierzenie ciśnienia, słuchanie bicia serca za pomocą stetoskopu. Pani pielęgniarka przeprowadziła też krótką pogadankę z zakresu higieny rąk i zdrowego stylu życia. Na zakończenie spotkania przygotowała ciekawe zagadki oraz naklejki dla wszystkich przedszkolaków.

Bardzo dziękujemy Pani Beni za ciekawą prelekcję i przydatne wskazówki dotyczące profilaktyki zdrowotnej. (D.Pryga)

Poprawiony: środa, 28 września 2022 16:44

Eksperyment Skittles- tęcza na talerzu

Przedszkolaki wykonały dziś jedno z zadań projektu „Dotknij, poczuj, zobacz”. Eksperyment posłużył do omówienie zalet zdrowej żywności i minusów sztucznej żywności przepełnionej cukrem i barwnikami, które rozpuszczają się po zjedzeniu w naszym organizmie. Wykonane doświadczenie zrobiło na dzieciach duże wrażenie. (M. Górnisiewicz)

Poprawiony: poniedziałek, 26 września 2022 10:59

Spotkanie z policjantem – 21.09.2022

21 września 2022 r. odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. Pan policjant przybliżył dzieciom zasady bezpieczeństwa w drodze do przedszkola oraz przypomniał numery alarmowe. Wyjaśnił jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi i w czasie spotkania z niebezpiecznym psem. Dzieci  z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Uzyskana wiedza na pewno przyda się wszystkim przedszkolakom. (D. Pryga)

Poprawiony: czwartek, 22 września 2022 12:25

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Jak co roku 20 września w naszym przedszkolu to wielkie święto- święto wszystkich przedszkolaków!
W tym dniu dzieci tańczyły, śpiewały, radośnie bawiły się z chustą animacyjną oraz brały udział w konkursach. Przedszkolaki dzielnie prezentowały również swoje talenty. Wspólne świętowanie było okazją do dobrej zabawy i do integracji starszaków z maluchami. Pani Dyrektor odwiedziła przedszkolaków składając życzenia w dniu ich święta oraz podarowała dzieciom piłki, którymi będą się bawić podczas zabaw ruchowych na świeżym powietrzu.

Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom samych radosnych chwil, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń. Z pewnością  Dzień Przedszkolaka na długo pozostanie w pamięci wszystkich dzieci! (N. Wątorek)

Poprawiony: środa, 21 września 2022 09:06