Z życia przedszkola 2021/2022

Przedszkolny konkurs plastyczno - techniczny „Eko-zabawka”

23 czerwca został rozstrzygnięty przedszkolny konkurs plastyczno - techniczny „Eko-zabawka” zorganizowany w ramach innowacji pedagogicznej „Maluchy na tropie przyrody”. Celem konkursu było kształtowanie postaw proekologicznych, wdrażanie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego, zapoznanie dzieci z ogólną ideą recyklingu, rozwijanie aktywności twórczej, kreatywności oraz wyobraźni. JURY oceniając twórczość małych artystów brało pod uwagę głównie pomysłowość i estetykę wykonania pracy konkursowej. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. (M. Górnisiewicz)

I miejsce: Szymon Brykała, Hubert Kliś

II miejsce: Gabriela Lasek, Artur Kowalik

III miejsce: Julia Działowska, Kuba Łojek

Wyróżnienie: Miłosz Brykała, Bartosz Kurgan, Zuzanna Pieróg, Maria Polak, Aleksandra Barszcz, Karolina Nidental, Sonia Rusin, Mateusz Polak, Alan Szwakopf.

Przedszkolny konkurs plastyczny "Jestem tolerancyjny"

Laureaci:

I miejsce - Gabrysia Lasek

II miejsce - Karolinka Nidental

III miejsce - Sonia Rusin

Wyróżnienia: Julcia Kmieć, Marysia Polak, Hubert Kliś, Aurelia Kicilińska, Borys Czachor, Mateusz Polak.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów. (M. Górnisiewicz)

Warsztaty chemiczne – 6.06.2022

6 czerwca 2022 starszaki bawiły się w małych badaczy. Wszystko za sprawą naszego gościa Pani dr Małgorzaty Krzeczkowskiej z Wydziału Chemii UJ w Krakowie, która zabrała dzieci w podróż chemiczną. Mali naukowcy poszukiwali różnych substancji chemicznych wykonując kolorowe doświadczenia.

Bardzo dziękujemy Pani doktor za poświęcenie czasu, zaangażowanie oraz przeprowadzenie ciekawych warsztatów chemicznych, podczas których dzieci z zachwytem brały udział w różnych działaniach.(A.Foryt)

Ogólnopolski konkurs origami „Magia zamknięta w papierze”

Gratulujemy Zuzannie Pieróg I miejsca i Franciszkowi Toporowi wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie origami „Magia zamknięta w papierze”, w X edycji  „Kwiaty”. Konkurs zorganizowany został przez Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4 oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 5 w Gliwicach, pod patronatem Galicyjskiej Grupy Origami. Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości estetycznej, kreatywności, sprawności manualnych, wyobraźni przestrzennej, koncentracji i wytrwałości, a także popularyzowanie origami jako formy spędzania wolnego czasu. Cieszymy się sukcesem naszych przedszkolaków i życzymy kolejnych. (D. Pryga)

Poprawiony: wtorek, 21 czerwca 2022 12:22