SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wydarzenia z życia szkoły - 2021/2022

"Dyniowe postacie"-24.09.2021

Email Drukuj PDF

Jesień to warzywne zbiory, a wśród nich różnorodne dynie. W piątek 24 września uczniowie klasy I postanowili wyczarować z tych pomarańczowych kul różne postacie. Nasi pierwszoklasiści podeszli do tematu bardzo kreatywnie. Ozdobili dynie papierem samoprzylepnym i bibułą. W ten sposób powstała niezwykle interesująca wystawa dyniowych postaci, która wzbudzała pozytywne emocje. Prace można podziwiać na korytarzu szkolnym. Dziękujemy pani Adelajdzie Pogodzie, mamie naszego kolegi Alana za dostarczone do szkoły dynie.(A.Foryt)

Poprawiony: sobota, 25 września 2021 20:40
 

Wycieczka kl.I-III do Połańca, Bałtowa i Opatowa - 16.09.2021

Email Drukuj PDF

Poprawiony: sobota, 25 września 2021 20:39
 

Spotkanie z policjantką - 13.09.2021

Email Drukuj PDF

W ramach współpracy już od kilku lat na początku roku szkolnego odbywają się spotkania z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. 13 września naszą szkołę odwiedziła Pani dzielnicowa Bernadetta Krawczyk, która przeprowadziła pogadankę nt. bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Spotkanie zostało podzielone na dwa bloki: dla klas młodszych oraz starszych. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Policjantka zwróciła również uwagę na niebezpieczeństwa jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi ludźmi oraz nieznanymi zwierzętami. Omówiła sposoby ich unikania lub pokonywania. Uświadomiła uczniom jakie skutki może nieść niewłaściwe korzystanie z Internetu. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały pytania. Mamy nadzieję, iż fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistę w dużym stopniu przyczyni się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i niebezpiecznych ora pozytywnie wpłynie na zachowanie uczniów w szkole i poza nią. Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednym z wielu działań realizowanych w ramach programu wychowawczo - profilaktycznego naszej szkoły. (A. Foryt)

Poprawiony: niedziela, 19 września 2021 19:51
 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Email Drukuj PDF

Poprawiony: poniedziałek, 13 września 2021 14:51
 

Szczepienia uczniów

Email Drukuj PDF

 

SZCZEPIENIA UCZNIÓW W WIEKU 12-18 LAT

Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych i powszechnych oraz na terenie placówek oświatowych (tryb mobilny).

Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

Mapa punktów szczepieńhttps://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/.

Gdzie i kiedy uczniowie mogą się szczepić?

Już od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. W tych miejscach jest realizowany cały proces szczepienia, który obejmuje:

· zgodę rodzica,

· kwestionariusz,

· kwalifikację lekarza,

· szczepienie.

Harmonogram szczepień po wakacjach

Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

Szczepienia będą odbywały się według następującego harmonogramu:

· I tydzień września (1.09-5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym,

· II tydzień września (6.09-12.09) – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,

· III tydzień września (13.09-19.09) – tydzień szczepień.

Przygotowanie się ucznia do szczepienia – rekomendacje dla rodziców

MEiN wspólnie z Ministerstwem Zdrowia opracowało także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców i opiekunów. W zaleceniach znalazły się m.in. informacje dotyczące spożywania posiłków przed szczepieniem czy przyjmowania leków. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.

Dlaczego warto się zaszczepić?

Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych.

Jak działa szczepionka?

Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna.

 

Poprawiony: środa, 01 września 2021 11:20
 


Strona 1 z 2