Wydarzenia z życia szkoły - 2021/2022

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 - 24.06.2022

24 czerwca 2022 r. w naszej szkole  odbyło się  zakończenie roku szkolnego. Był to dzień podsumowania ciężkiej i wytężonej pracy. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Renata Koba, która serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów. Następnie oddała głos uczniom klasy VI i VII, którzy w pięknej części artystycznej pożegnali swoich kolegów i koleżanki z klasy VIII. Uczniowie klasy VIII złożyli podziękowania pani dyrektor,  wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom za wysiłek jaki włożyli w ich wychowanie i nauczanie.  Niektórzy z absolwentów nie kryli wzruszenia i uronili niejedną łezkę. Po części artystycznej głos zabrała pani dyrektor. W swoim przemówieniu pogratulowała absolwentom wyników w nauce, życzyła sukcesów w dalszej edukacji oraz udanego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego. Następnie wręczono świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie; dyplomy za stuprocentową frekwencję na zajęciach i nagrody za aktywną pracę na rzecz szkoły.(J.Ozga)

Wśród uczniów wyróżniających się w nauce w roku szkolnym 2021/2022 znaleźli się:

Klasa I Mateusz Konieczny, Martyna Topór, Tymon Znojek, Alan Pogoda, Alan Ozimek, Ksawery Ozimek

Klasa II Matylda Krawczyk, Magdalena Hajec, Kamil Barszcz

Klasa III Karol Wałek, Franciszek Konieczny, Aleksandra Stachura, Błażej Kudła

Klasa IV Zuzanna Kliś, Emilia Konieczna, Emilia HarlaJakub Ortyl, Nadia Łojek, Milena Brykała

Klasa V Alicja Babula, Maciej Kowalik, Weronika Słomba, Marcel Krawczyk, Mateusz Kudła

Klasa VI Emilia Strzępka, Weronika Zuzel

Klasa VII Oliwia Kudła, Kacper Dymek

Klasa VIII Piotr Bik

Nagrody za 100 – procentową frekwencję Natalia Buś – klasa IV, Oliwia Kudła – Klasa VII

Nagroda za aktywną pracę w SU Oliwia Kudła – klasa VII

Nagroda za aktywną pracę na rzecz wolontariatu Oliwia Kudła – klasa VII

Poprawiony: niedziela, 26 czerwca 2022 18:55

WYJĄTKOWY UCZEŃ - 22.06.2022

22 czerwca 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Chorzelowie odbyła się uroczysta gala, na którą przybyli najzdolniejsi uczniowie wraz z rodzicami oraz dyrektorzy i nauczyciele szkół. Na tej uroczystości Wójt Gminy Mielec - Józef Piątek przyznał nagrody Wyjątkowy Uczeń 2021/2022

„Jest to niezwykłe miejsce, wyjątkowi ludzie i wyjątkowy czas. Spotykamy się tutaj z najlepszymi przedstawicielami szkół. Jestem bardzo wdzięczny nauczycielom, dyrektorom, rodzicom, a przede wszystkim uczniom. Zbliża się koniec roku szkolnego, dlatego chciałbym życzyć wszystkim dobrych, udanych wakacji oraz szczęśliwego powrotu do szkoły. Czy to tej macierzystej, czy w przypadku ósmoklasistów całkiem nowej - zwrócił się do wyróżnionych Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec”

„Szanowni Państwo dziś możemy zobaczyć dwie rzeczy. Radość młodzieży i dumę rodziców. Jest to bardzo piękne i przyjemne uczucie, za które należy pogratulować tak jednym, jak i drugim. Życzę uczniom, aby dane im było stanąć na tej scenie również za rok - dodał Bogdan Cygan, Przewodniczący Rady Gminy”

Tytuł „Wyjątkowy uczeń” otrzymali  uczniowie szkół podstawowych osiągający bardzo wysokie wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie oraz Ci, którzy osiągnęli sukcesy w konkursach gminnych, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich. Wśród nich znalazł się uczeń naszej szkoły – Piotr Bik z klasy VIII.

Serdecznie gratulujemy Piotrowi i Jego Rodzicom. Życzymy sukcesów w dalszej edukacji.(J.Ozga)

Poprawiony: niedziela, 26 czerwca 2022 17:07

BEZPIECZNE WAKACJE

Wakacje tuż, tuż, dlatego 21 czerwca podczas zajęć świetlicowych odbyła się prelekcja edukacyjna pedagoga na temat zagrożeń z jakimi mogą się spotkać dzieci w czasie letniego wypoczynku. Celem spotkania było przypomnienie uczniom podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, na drodze, w górach, podczas burzy i w czasie upałów.  Pani pedagog przestrzegała uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk oraz organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach.  Przypomniała zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu, w podróży, omówiła zasady, jak należy zachować się podczas burzy.

Życzymy wszystkim bezpiecznych i słonecznych wakacji!!!

Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z pakietem materiałów edukacyjno-informacyjnych nawiązujących do akcji ,,Bezpieczne wakacje 2022” przygotowanym przez  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny.

Poprawiony: niedziela, 26 czerwca 2022 15:34

Akcja społeczno – edukacyjna „Żonkile”

Dzień bez plecaka - 15.06.2022

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w środę 15 czerwca w naszej szkole obchodzony był Dzień bez plecaka. Jest to święto, które pochodzi z USA. Podczas No backpack day dzieci chodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w rękach lub w plastikowych torbach. Wszystko po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak. Dzień bez plecaka wymyśliła Amerykanka Mongai Fankam, aktywistka i założycielka fundacji. Jako dziecko jeździła z matką do Kamerunu, gdzie szybko zorientowała się, z jak wielkimi trudnościami borykają się tamtejsze dzieci. Zaczęła działać we własnej szkole, zainteresowała tematem nauczycieli i społeczność szkolną. Od 2012 roku do akcji Dzień bez plecaka dołączają kolejne szkoły, a dzięki zbieranym datkom do państw Afryki wysyłane są w pełni wyposażone plecaki dla dzieci. W polskich szkołach dzień ten jest formą dobrej zabawy.

Nasi uczniowie tego dnia wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością. Swoje szkolne przybory przynieśli w reklamówkach, workach, walizkach, torbach podróżnych, skrzynkach na narzędzia i koszach na bieliznę.(E.Głodzik)

Poprawiony: czwartek, 23 czerwca 2022 18:05