SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Z życia przedszkola 2020/2021

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Przyroda w kolorach …Moja ulubiona pora roku” – 21.06.2021

Email Drukuj PDF

Z radością informujemy o kolejnym sukcesie Kasi Szewc, która zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Przyroda w kolorach …Moja ulubiona pora roku” zorganizowanym przez Niepubliczne Przedszkole „Bajkowe Przedszkole” w Stąporkowie. Na konkurs wpłynęło 88 prac z całej Polski, a jury oceniając prace brało pod uwagę: kreatywność w podejściu do tematu, zgodność z tematyką, estetykę i staranność wykonania. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (D. Pryga)

 

Powiatowy konkurs plastyczny „Cztery Żywioły” – 16.06.2021

Email Drukuj PDF

Miło nam poinformować, że 16 czerwca Mateusz Konieczny i Filip Płatek odebrali nagrody w konkursie plastycznym pt. ,,Cztery Żywioły’’, zorganizowanym przez Powiatowy Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych oraz  „Stowarzyszenie DLA WAS” w ramach akcji „CZYTANIE NA TRAWIE - CZTERY ŻYWOŁY’’. Celem konkursu było rozwijanie talentów, wyobraźni i wrażliwości estetycznej najmłodszych uczniów z terenu powiatu mieleckiego, prezentacja dziecięcej twórczości plastycznej, poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych, wymiana doświadczeń, integracja społeczna.  Na konkurs wpłynęło 130 prac plastycznych z 17 placówek z terenu powiatu mieleckiego. Oceniając prace komisja brała pod uwagę samodzielność wykonania, nawiązanie do tematu oraz estetykę. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (D. Pryga)

 

Grupowy konkurs plastyczny „Mistrz kolorowania” – 11.06.2021

Email Drukuj PDF

W piątek 11 czerwca został rozstrzygnięty grupowy konkurs „Mistrz kolorowania”. W zmaganiach konkursowych wzięły udział wszystkie dzieci 5 – 6 – letnie. Zadaniem starszaków było pokolorowanie obrazka gospodarstwa domowego. Jury wyłoniło następujących laureatów:
I miejsce: Maja Mikrut,
II miejsce: Martyna Topór,
III miejsce: Jagoda Topór,
Wyróżnienie: Alan Ozimek, Ksawery Ozimek, Katarzyna Szewc.

(D. Pryga)

 

Warsztaty z ceramiki artystycznej – 10.06.2021

Email Drukuj PDF

10 czerwca gościliśmy w przedszkolu panią Agnieszkę Krzyżowską - artystkę z Woli Mieleckiej, która wprowadziła dzieci w niezwykły świat ceramiki. Pani Agnieszka opowiedziała o właściwościach gliny, omówiła etapy powstawania gotowego produktu ceramicznego oraz pokazała przedszkolakom przepiękne gliniane i porcelanowe wyroby. Dzieci pod czujnym okiem pani Agnieszki samodzielnie wykonały i ozdobiły gliniane serca.

Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci. Wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Zgniatanie, ugniatanie i wałkowanie gliny zaspokaja naturalną potrzebę dziecka, przygotowuje w ten sposób rękę do nauki pisania. Znakomicie stymuluje i rozwija układ nerwowy. Rozwija wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, a poza tym, a może przede wszystkim jest wspaniałą zabawą i sprawia dzieciom wiele radości. (D. Pryga)

 

Spotkanie z paralotniarzem – 9.06.2021

Email Drukuj PDF

9 czerwca w naszym przedszkolu gościł pan Jakub Ortyl, który opowiedział o swojej wielkiej pasji jaką jest paralotniarstwo. Pan Jakub zapoznał dzieci z budową paralotni, wyjaśnił jak działa i w jaki sposób się na niej lata. Przedszkolaki miały możliwość przymierzenia specjalnego stroju, który zakłada się na paralotnię oraz obejrzenia zdjęć i filmów nagranych podczas lotu. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały ciekawych historii opowiadanych przez Pana Jakuba. Na zakończenie nasz gość podarował dzieciom zdjęcia z paralotni, a przedszkolaki serdecznie podziękowały za fascynujące spotkanie! (M. Górnisiewicz)

 


Strona 1 z 10