Wydarzenia z życia szkoły - 2020/2021

Spotkanie z paralotniarzem - 22.06.2021

Poprawiony: środa, 23 czerwca 2021 04:18

Spotkanie z uczniami z Portugalii, Hiszpanii i Francji

Dnia 14 i 18 czerwca uczniowie klasy VIII i VII wzięli udział w wideokonferencjach z uczniami z Francji, Hiszpanii i Portugalii w ramach projektu eTwinning. W pierwszym spotkaniu uczniowie zadawali sobie nawzajem pytania na temat krajów, w których mieszkają. Było to bardzo ciekawe spotkanie, ponieważ mogliśmy poznać ciekawe informacje na temat tych państw. Na drugiej wideokonferencji przeprowadzony został quiz związany z ochroną środowiska. Nasi uczniowie dobrze poradzili sobie z pytaniami, chociaż nie należały one do najprostszych. Spotkania odbyły się w bardzo miłej atmosferze, a uczniowie wyrażali chęć kontynuacji współpracy.

Poprawiony: środa, 23 czerwca 2021 04:18

Projekt edukacyjny klasy VIII: Podobieństwa i różnice między językiem angielskim i niemieckim

Klasa VIII od 7 do 18 czerwca pracowała nad projektem edukacyjnym na temat podobieństwa i różnic między językiem angielskim i niemieckim. Uczniowie porównywali te dwa języki pod względem słownictwa, wymowy, gramatyki. Następnie zastanawiali się czy ma to wpływ na ich naukę. Dominik Kudła i Kornelia Strzępka przygotowali prezentacje multimedialne na ten temat, a pozostałe osoby stworzyły plakaty. Ponadto uczniowie przeprowadzili ankietę wśród uczniów klasy VII i VIII o nauce języka angielskiego i niemieckiego. Ankieta badała odczucia uczniów na temat znajomości oraz łatwości języka angielskiego i niemieckiego. Uczniowie wypowiadali się również w niej na temat powodów nauki oraz sytuacji, w których używają języków obcych. W badaniu wzięło udział 12 osób z klasy VII i VIII. Z ankiety wynika, że większość uczniów dobrze lub bardzo dobrze zna język angielski. Uczniowie uważają, że ten język jest przeciętny lub łatwy jeśli chodzi o trudność. Tylko jedna osoba stwierdziła, że jest on bardzo trudny. Jeśli chodzi o język niemiecki to uczniowie uważają, że ich znajomość języka jest na dobrym lub dostatecznym poziomie, biorąc pod uwagę rok lub dwa lata nauki. Z ankiety wynika, że jest on trudniejszy niż język angielski. Większość badanych uważa, że w szkole powinno być 4 lub 5 godzin języka angielskiego. Połowa uczniów stwierdza, że 2 godziny niemieckiego to wystarczająca ilość. 58% respondentów nie zmieniłoby języków obcych nauczanych w szkole. Zdecydowana większośĆ ankietowanych odczuwa potrzebę nauki języków obcych. Najważniejszym powodem zdobywania umiejętności językowych jest znalezienie dobrej pracy i satysfakcja. Połowa ankietowanych uczy się języków, ponieważ są to przedmioty obowiązkowe lub pozwala im to rozumieć programy telewizyjne. Tylko jedna osoba stwierdziła, że uczy się języków, ponieważ rodzice na to nalegają. Uczniowie odpowiadali również w jakich sytuacjach spotykają się z językiem obcym. Zdecydowana większość ankietowanych używa języka angielskiego lub niemieckiego w internecie. 40% uczniów potrzebuje ich na wyjazdy zagraniczne. Jedna czwarta ankietowanych wykorzystuje swoje znajomości językowe w korespondencji, a tylko dwie osoby stwierdziły, że nie używają języka w sytuacjach pozaszkolnych. Uczniowie korzystają z różnych źródeł i materiałów, aby poszerzać swoje umiejętności językowe. Najczęściej wybieranymi były: programy telewizyjne, komputerowe oraz teksty piosenek. Biorąc pod uwagę wszystkie odpowiedzi, uczniowie uważają, że nauka języków obcych jest bardzo potrzebna w dzisiejszych czasach, szczególnie język angielski, na który, według uczniów, powinno być przeznaczone więcej godzin. Ankietowani zdają sobie sprawę, że jest coraz więcej sytuacji pozaszkolnych, w których używa się języka angielskiego lub niemieckiego.

Poprawiony: środa, 23 czerwca 2021 04:03

Wyjazd do kina klas IV-VIII - 22.06.2021

Dnia 22 czerwca 2021 roku uczniowie klas starszych wybrali się na film pod tytułem "Czarny młyn" do kina Cinema 3D w Mielcu. Jest to film na motywach powieści Marcina Szczygielskiego, w którym grupa przyjaciół uczy się akceptacji, tolerancji i współpracy podczas różnych nietypowych wydarzeń, które mają miejsce w małym miasteczku. Film został pozytywnie odebrany przez uczniów, którzy z zapartym tchem śledzili losy głównych bohaterów.

Poprawiony: środa, 23 czerwca 2021 04:03

Wycieczka klas I-III do Mielca - 17.06.2021