Wydarzenia z życia szkoły - 2019/2020

Sprzątanie Świata - 13.09.2019

Poprawiony: piątek, 13 września 2019 11:44

Spotkanie z panem policjantem – 13.09.2019

Wraz z początkiem roku szkolnego, w trosce o bezpieczeństwo dzieci, policjanci z Komendy Powiatowej w Mielcu prowadzą działania profilaktyczno-edukacyjne. 13 września dzieci z przedszkola i uczniowie z klas I-III spotkali się z Panem dzielnicowym, który przeprowadził pogadankę nt.  bezpieczeństwa uczniów w różnych sytuacjach (spotkanie z wałęsającym się psem, z nieznajomym). Policjant rozmawiał z najmłodszymi uczniami naszej szkoły o prawidłowym przekraczaniu jezdni, poruszaniu się po niej w przypadku braku chodnika. Podkreślił także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży czy plecakach, zwłaszcza po zmroku. Przypomniał o podstawowym wyposażeniu roweru oraz potrzebie zapinania pasów jeśli podróżujemy samochodem. Pan dzielnicowy  uświadomił uczniom jakie skutki może nieść niewłaściwe korzystanie z Internetu. Wskazał również na kulturalne i bezpieczne zachowanie się w szkole. (A.Foryt)

Poprawiony: piątek, 13 września 2019 11:10

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września 2019 roku w naszej szkole miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Najpierw cała społeczność szkolna udała się do kościoła, aby wspólnie uczestniczyć we mszy świętej. Następnie w murach szkoły odbyła się uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego. Na początku pani dyrektor Joanna Ozga powitała zgromadzonych rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów oraz wszystkich gości i oddała głos panu Bogdanowi Cyganowi, Przewodniczącemu Rady Gminy Mielec, który życzył wszystkim powodzenia w nowym roku szkolnym, a także przypomniał o rocznicy wybuchu II wojny światowej i tragicznych wydarzeniach sprzed 80 lat. Uczniowie klasy trzeciej pod opieką pani Bernadety Borzęckiej przedstawili piękną i ciekawą część artystyczną, w której pożegnali wakacje i przywitali nowy rok szkolny. Po występie trzecioklasistów przewodniczący szkoły Kamil Dymek zapoznał wszystkich zebranych z krótką historią dotyczącą przebiegu II wojny światowej. Następnie uczniowie spotkali się z wychowawcami oraz swoimi kolegami i koleżankami w wyznaczonych salach.(B.Borzęcka)

Poprawiony: piątek, 13 września 2019 11:10