Z życia przedszkola 2019/2020

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka – 20.09.2019

Poprawiony: piątek, 20 września 2019 10:02

PRZEDSZKOLAKI SPRZĄTAJĄ ŚWIAT – 13.09.2019

Już od wielu lat nasze przedszkolaki biorą udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata". 13 września wszystkie dzieci pod nadzorem osób dorosłych i przy ich pomocy uczestniczyły w akcji i oczyszczały z odpadów ogród szkolny. Przedszkolaki bardzo zaangażowały się w tę akcję i starały się jak najdokładniej wykonać swoje zadanie. „Sprzątanie Świata” jest dla dzieci atrakcyjną formą edukacji ekologicznej. Jest to lekcja ochrony środowiska, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety. Wierzymy, że prowadzane przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci i w przyszłości nasi wychowankowie będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata. (D. Pryga)

Poprawiony: piątek, 13 września 2019 11:11

Spotkanie z panem policjantem – 13.09.2019

Wraz z początkiem roku szkolnego, w trosce o bezpieczeństwo dzieci, policjanci z Komendy Powiatowej w Mielcu prowadzą działania profilaktyczno-edukacyjne. 13 września dzieci z przedszkola i uczniowie z klas I-III spotkali się z Panem dzielnicowym, który przeprowadził pogadankę nt.  bezpieczeństwa uczniów w różnych sytuacjach (spotkanie z wałęsającym się psem, z nieznajomym). Policjant rozmawiał z najmłodszymi uczniami naszej szkoły o prawidłowym przekraczaniu jezdni, poruszaniu się po niej w przypadku braku chodnika. Podkreślił także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży czy plecakach, zwłaszcza po zmroku. Przypomniał o podstawowym wyposażeniu roweru oraz potrzebie zapinania pasów jeśli podróżujemy samochodem. Pan dzielnicowy  uświadomił uczniom jakie skutki może nieść niewłaściwe korzystanie z Internetu. Wskazał również na kulturalne i bezpieczne zachowanie się w szkole. (A.Foryt)

Poprawiony: piątek, 13 września 2019 11:11