SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wydarzenia z życia szkoły - 2018/2019

Akcja edukacyjna "Śniadanie daje moc" - 8.11.2018

Email Drukuj PDF

8 listopada nasza szkoła włączyła się  w ogólnopolską akcję pod hasłem ŚNIADANIE DAJE MOC. Uczniowie klasy II pod opieką wychowawczyni pani B. Borzęckiej przygotowali wspólne śniadanie dla kolegów  i koleżanek z klas I i III. Łącząc zabawę z nabywaniem i doskonaleniem umiejętności kulinarnych drugoklasiści wykonali kolorowe i zdrowe kanapki oraz szaszłyki wielowarzywne. Następnie zamienili klasowe ławki w „stół śniadaniowy” na którym oprócz wykwintnych kanapek znalazły się owoce oraz zdrowe i odżywcze soki owocowe. Po przybyciu gości – pani dyrektor, nauczycieli, uczniów z klas młodszych wszyscy zasiedli do stołu i ze smakiem zjedli przepyszne, kolorowe  i zdrowe kanapki. Wspólne śniadanie z pewnością dostarczyło dzieciom pozytywnej energii i sprawiło wiele radości. Było też wspaniałą okazją do promowania 12 zasad zdrowego odżywiania dla uczniów według Instytutu Matki i Dziecka.(B.Borzęcka)

Poprawiony: wtorek, 13 listopada 2018 19:53
 

Listopadowe dni zadumy – 31.10.2018

Email Drukuj PDF


Listopad, a zwłaszcza jego pierwsze dni - uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, to czas szczególnej pamięci o zmarłych. Odwiedzamy ich groby, zapalamy znicze, kładziemy kwiaty.

"Dla tych, którzy odeszli" - Gellnerowa Danuta

Dla tych

którzy odeszli w nieznany świat,

płomień na wietrze

kołysze wiatr.

Dla nich

tyle kwiatów

pod cmentarnym murem

i niebo jesienne

u góry.

Dla nich

harcerskie warty

i chorągiewek gromada,

i dla nich ten dzień –

pierwszy dzień
listopada.

Poprawiony: czwartek, 08 listopada 2018 16:58
 

Wesoła lekcja historii – 29.10.2018

Email Drukuj PDF

29 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie historycznym „Ku niepodległej” w wykonaniu Grupy Artystycznej „Rekonstrukto”. Była to wesoła lekcja historii – opowieść o tym jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę. Dzieci miały możliwość obejrzenia strojów z różnych epok, kolekcję replik broni używanych przez powstańców i broni używanej w czasie I wojny światowej, ekwipunek i uzbrojenie. Grupa przypomniała sytuację Polaków pod zaborami, rolę i legendę marszałka Józefa Piłsudskiego oraz legionów. Cieszymy się, że odbyta lekcja historii, upamiętniająca dążenia niepodległościowe odbyła się tuż przed setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.(A.Foryt)

 

Poprawiony: wtorek, 30 października 2018 05:36
 

Wycieczka do Mielca - 26.10.2018

Email Drukuj PDF

Poprawiony: niedziela, 28 października 2018 03:53
 

Święto Edukacji Narodowej - 12.10.2018

Email Drukuj PDF

12 października 2018 r. w naszej szkole obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji cała społeczność szkolna wzięła udział w akademii przygotowanej przez uczniów klas: VI, VII i VIII pod kierunkiem p. Elżbiety Głodzik. Pani Dyrektor Renata Koba w swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za trud, jaki wkładają w wychowywanie młodego pokolenia, wręczyła nagrody oraz życzyła radości i sukcesów w dalszej pracy. Na zakończenie części artystycznej uczniowie obdarowali swoich pedagogów i pracowników obsługi kwiatami. (E.Głodzik)

Poprawiony: środa, 17 października 2018 23:51
 


Strona 10 z 12