SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Z życia przedszkola 2018/2019

VIII Gminny Konkurs Muzyczny „ROZŚPIEWANE PRZEDSZKOLAKI” – 14.05.2019

Email Drukuj PDF

 

14 maja 2019 roku w naszej szkole odbył się VIII GMINNY KONKURS MUZYCZNY „ROZŚPIEWANE PRZEDSZKOLAKI”. W konkursie wzięły udział najstarsze przedszkolaki z naszej gminy. Wszystkie dzieci z wielką odwagą i uśmiechem na twarzy prezentowały przygotowane piosenki. Największą radość w oczach małych artystów można było zobaczyć podczas wręczania im pięknych książek i kolorowych kredek ufundowanych przez Wójta Gminy Mielec. Występy małych artystów oceniała komisja konkursowa w składzie: pani Alicja Piechota i pan Waldemar Ozga. Nasze przedszkole reprezentowały cztery dziewczynki: Zosia Franczyk, Madzia Hajec, Matylda Krawczyk i Ola Stachura, które zdobyły wyróżnienie.

 

Składamy serdeczne podziękowania paniom, które przygotowały dzieci do występów, a uczestnikom konkursu życzymy kolejnych sukcesów w konkursach, przeglądach i festiwalach muzycznych. (D.Pryga)

 

Poprawiony: wtorek, 14 maja 2019 11:32
 

V Gminny Turniej Układania Puzzli – 30.04.2019

Email Drukuj PDF

 

30 kwietnia 2019 roku odbył się w Zespole Szkół w Trześni V Gminny Turniej „Puzzle - moją układanką”. Celem konkursu było rozbudzenie u dzieci pasji układania puzzli i integracja przedszkolaków z Gminy Mielec. W konkursie tym wzięli udział: Aleksandra Barszcz, Martyna Topór, Aleksandra Stachura i Błażej Kudła. Dzieci wykazały się dużą umiejętnością i sprawnością w układaniu puzzli. Ola Stachura zajęła I miejsce w kategorii wiekowej dzieci starszych, a Martynka Topór  III miejsce w kategorii wiekowej dzieci młodszych, natomiast Ola Barszcz i Błażejek zdobyli wyróżnienie. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i piękne nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (D. Pryga)

 

Poprawiony: wtorek, 30 kwietnia 2019 12:40
 

Ogólnopolski Konkurs Origami „Magia zamknięta w papierze” – 28.03.2019

Email Drukuj PDF

 

Cieszymy się, że możemy poinformować o kolejnych sukcesach naszych przedszkolaków. W marcu poznaliśmy wyniki VIII edycji OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU ORIGAMI „MAGIA ZAMKNIĘTA W PAPIERZE”, którego tematem przewodnim był „Świat legend i historii”. W tym konkursie Aleksandra Stachura i Karol Wałek zajęli III miejsce w kategorii „Maluchy 5-6 – latki”, natomiast w kategorii „Maluchy 3-4 - latki” wyróżnienie zdobyli Ksawery Ozimek i Filip Płatek. Konkurs zorganizowany został między innymi przez Polskie Towarzystwo Origami i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gliwicach. Serdecznie gratulujemy młodym artystom i życzymy kolejnych sukcesów. (D. Pryga)

 

Poprawiony: czwartek, 04 kwietnia 2019 18:21
 

Witaj WIOSNO! – 21.03.2019

Email Drukuj PDF

 

21 marca 2019 roku wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, przedszkolaki przyszły ubrane w wiosenne kolory, a niektóre dziewczynki naśladowały strojem Panią Wiosnę. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od samodzielnego wykonania wiosennych kanapek, następnie odbyła się prezentacja talentów muzycznych i gimnastycznych naszych przedszkolaków. Ponadto dzieci oglądały prezentację multimedialną „Jak spędzać wolny czas”. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia był teleturniej „Idź na całość”, w którym dzieci wygrywały wspaniałe nagrody. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre! (N. Wątorek)

 

Poprawiony: piątek, 29 marca 2019 11:06
 

SZALONE BAJECZKI Z DZIADUNIA TECZKI – 20.03.2019

Email Drukuj PDF

 

20 marca dzieci z przedszkola wybrały się do kina „Galaktyka” w Mielcu na spektakl teatralny pt. „Szalone bajeczki z dziadunia teczki”. W przedstawieniu wykorzystano utwory Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Maluchy były zachwycone grą aktorów. Śmiechu było co nie miara. Alanek Pogoda został zaproszony na scenę, by pomóc aktorom w prezentacji utworu Juliana Tuwima pt. "Rzepka". Wszyscy wrócili do przedszkola zachwyceni. (D. Pryga)

 

Poprawiony: środa, 27 marca 2019 18:45
 


Strona 1 z 8