Z życia przedszkola 2018/2019

Wycieczka do lasu – 19.03.2019

Poprawiony: wtorek, 19 marca 2019 13:16

Zabawa karnawałowa – 31.01.2019

Bal karnawałowy to dzień niezwykły i długo wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. W czwartek 31 stycznia w naszym przedszkolu odbył się wielki bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, kowboja, strażaka, Spider-Mana, Batmana …  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Miłą niespodzianką dla dzieci okazały się kolorowe balony. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki, to wszystkie przedszkolaki z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Wszyscy bawili się znakomicie. Były „tańce – łamańce”, „pociąg”, „kaczuchy”  i ”Krasnoludek”. Jednym słowem zabawa na 102!!!. Kolejny wielki bal karnawałowy już za rok.  Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. (D. Pryga)

Poprawiony: piątek, 08 lutego 2019 16:51

Jasełka u Seniorów w Goleszowie – 19.01.2019

W sobotę 19 stycznia na zaproszenie sołtysa Goleszowa pana Jana Kwarcianego dzieci z przedszkola oraz pierwszoklasiści pod opieką p. D. Prygi i p. A. Foryt gościli w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Goleszowie. Tam zaprezentowali przedstawienie jasełkowe. Przypomnieli wydarzenia, które miały miejsce w betlejemskiej szopce. Nie zabrakło pastuszków oraz mędrców z dalekich krain, którzy oddali pokłon swojemu Królowi. Seniorzy byli wzruszeni pięknym występem dzieci, włączali się w śpiewanie kolęd, nagradzali młodych artystów gromkimi brawami. Na zakończenie pan sołtys Jan Kwarciany podziękował nauczycielkom za trud włożony w przygotowanie jasełek, a dzieci nagrodził słodką niespodzianką. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem kolęd oraz poczęstunkiem, a także zapewnieniami o dalszej tak dobrej i owocnej współpracy.(A.Foryt)

Teatrzyk kukiełkowy „Jaś i Małgosia w krainie ekologii” – 23.01.2019

23 stycznia gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr "Tomcio" z Nowego Sącza, który przedstawił dzieciom bajkę „Jaś i Małgosia w krainie ekologii”. W fabułę tradycyjnego spektaklu wplecione zostały pojęcia związane z ochroną przyrody. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem śledziły losy głównych bohaterów, utrwalając przy tym, w jaki sposób należy dbać o przyrodę. Dzieci dowiedziały się również o konsekwencjach związanych z zaśmiecaniem środowiska oraz o konieczności segregowania odpadów. Przedstawienie było lekcją proekologicznych zachowań, które miejmy nadzieje, pozostaną na długo w pamięci  przedszkolaków i będą miały odzwierciedlenie w życiu codziennym! (N. Wątorek)

Poprawiony: piątek, 25 stycznia 2019 17:37