SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Z życia przedszkola 2017/2018

Gminny konkurs muzyczny „ROZŚPIEWANE PRZEDSZKOLAKI” – 15.05.2018

Email Drukuj PDF

15 maja 2018 roku w naszej szkole odbył się VII GMINNY KONKURS MUZYCZNY „ROZŚPIEWANE PRZEDSZKOLAKI”. W konkursie wzięło udział 29 dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z naszej gminy. Wszystkie przedszkolaki z wielką odwagą i uśmiechem na twarzy prezentowały przygotowane piosenki. Największą radość w oczach małych artystów można było zobaczyć podczas wręczania im pięknych książek i kolorowych długopisów ufundowanych przez Wójta Gminy Mielec. Występy przedszkolaków oceniała komisja konkursowa w składzie: pani Alicja Piechota – nauczyciel muzyki w Zespole Szkół w Podleszanach i pan Mariusz Sosiński – przedstawiciel Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Chorzelowie.

Składamy serdeczne podziękowania paniom, które przygotowały dzieci do występów, a uczestnikom konkursu życzymy kolejnych sukcesów w konkursach, przeglądach i festiwalach muzycznych. (D.Pryga)

 

Poprawiony: wtorek, 22 maja 2018 19:11
 

Gminny Turniej „Puzzle - moją układanką” – 26.04.2018

Email Drukuj PDF

26 kwietnia 2018 roku odbył się w Zespole Szkół w Trześni IV Gminny Turniej „Puzzle - moją układanką”. Celem konkursu było rozbudzenie u dzieci pasji układania puzzli i integracja przedszkolaków. W konkursie tym wzięli udział: Magdalena Hajec, Matylda Krawczyk, Błażej Kudła i Jakub Ortyl. Dzieci wykazały się dużą umiejętnością i sprawnością w układaniu puzzli. Madzia zajęła III miejsce w kategorii wiekowej dzieci młodszych. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i piękne pastele olejne. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (D. Pryga)

 


 

Poprawiony: wtorek, 08 maja 2018 08:54
 

Sukcesy plastyczne „LEŚNE OPOWIEŚCI” – 25.04.2018

Email Drukuj PDF

Z radością informujemy, że Nadia Łojek zdobyła wyróżnienie w wojewódzkim konkursie plastycznym „LEŚNE OPOWIEŚCI” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. ks. Władysława Świdra w Czarnej Sędziszowskiej. 25 kwietnia 2018 odbył się finał konkursu, w czasie którego Nadia osobiście odebrała nagrodę z rąk organizatora. Patronat nad  konkursem objęli: Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego, a Telewizja Sędziszów Małopolski i Radio Rzeszów zapewniły patronat medialny i relacje z uroczystości. Dyplom i piękna książka będą przypominały utalentowanej artystce o tym wielkim sukcesie plastycznym. Serdecznie gratulujemy. (D. Pryga)


 

WITAJ WIOSNO! – 21.03.2018

Email Drukuj PDF

21 marca uczniowie naszej szkoły przywitali tak bardzo wyczekiwaną wiosnę. Wszystko zaczęło się od barwnego korowodu uczniów klas I – III wokół szkoły oraz przygotowania pysznych kanapek, na których królowały zdrowe nowalijki. Po pożywnym drugim śniadaniu wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie rozpoczęły się gry i zabawy przygotowane przez SU pod opieką pani Joanny Ozgi. Uroczystość rozpoczęła się od rozwiązywania zagadek wiosennych. Okazało się, że wszyscy uczniowie byli doskonale przygotowani, udzielili bezbłędnych odpowiedzi i otrzymali słodką nagrodę. Następnie rozpoczął się show „Mam talent”. W naszej szkole uzdolnionych uczniów nie brakuje, dlatego zaprezentowało się aż dwadzieścia dzieci. Wszystkie zachwyciły jury swoimi umiejętnościami i zostały obdarowane nagrodami. W końcu przyszedł czas na najbardziej oczekiwaną zabawę: teleturniej „Idź na całość”, który jak zwykle poprowadziła pani Bernadeta Borzęcka. Wszyscy brali w nim udział i tylko jedna osoba wylosowała czarnego kota. Nagrody w teleturnieju zachwyciły uczniów. Uśmiechnięci i zadowoleni wrócili ze szkoły do domu. Mamy nadzieję, że wiosna o nas pamięta i szybko do nas przyjdzie. (J. Ozga)


 

Ogólnopolski konkurs origami „Magia zamknięta w papierze” – 10.03.2018

Email Drukuj PDF

Cieszymy się, że możemy poinformować o kolejnych sukcesach naszych przedszkolaków. 10 marca poznaliśmy wyniki VII edycji OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU ORIGAMI „MAGIA ZAMKNIETA W PAPIERZE”, którego tematem przewodnim były „Łąki, pola i polany”. W tym konkursie Kamil Barszcz zajął I miejsce w kategorii „Maluchy 3-4 latki”, natomiast w kategorii „Maluchy 5-6 latki” II miejsce zdobyła Aleksandra Stachura i Karol Wałek, a III miejsce Jakub Ortyl. Konkurs zorganizowany został między innymi przez Polskie Towarzystwo Origami i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gliwicach. Serdecznie gratulujemy młodym artystom i życzymy kolejnych sukcesów. (D. Pryga)


 


Strona 1 z 4