Z życia przedszkola 2017/2018

Sukcesy muzyczne „Hej, kolędo leć…” – 16.01.2018

16 stycznia 2018 roku za sprawą XIX gminnego konkursu kolęd i pastorałek „Hej, kolędo leć…” zorganizowanego przez SOKiS w Chorzelowie poczuliśmy znów magię Bożego Narodzenia. W konkursie wzięli udział: Natalia Buś, Nadia Łojek i Kubuś Ortyl. Dzieci zdobyły nagrodę i otrzymały pamiątkowy dyplom oraz piękne nagrody książkowe. Cieszymy się, że talent wokalny  naszych najmłodszych artystów został doceniony przez JURY. Serdecznie gratulujemy przedszkolakom i życzymy dalszych sukcesów. (D. Pryga)

Spotkanie wigilijne – 22.12.2017

W naszej szkole w piątek 22 grudnia odbyło się spotkanie wigilijne. Tym miłym akcentem uczniowie wprowadzili społeczność szkolną w okres najpiękniejszych, najbardziej rodzinnych świąt Bożego Narodzenia. Spotkanie przebiegało w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania. Były płynące z głębi serca życzenia, opłatek – symbol chleba i wzajemnego przebaczenia oraz koncert kolęd w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów z klas I - VII. Na zakończenie tej uroczystości pani dyrektor podziękowała uczniom za piękne przedstawienie i złożyła życzenia świąteczne i noworoczne dzieciom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły. (D. Pryga)

Sukcesy plastyczne „Magia świąt Bożego Narodzenia” – 19.12.2017

Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach naszych przedszkolaków. Nadia Łojek, Aleksandra Stachura i Artur Kowalik zdobyli nagrodę w gminnym konkursie plastycznym pt. „Magia świąt Bożego Narodzenia” – org. przez SOKiS w Chorzelowie. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o tradycjach Bożego Narodzenia, przybliżenie piękna kulturowego naszej obyczajowości narodowej oraz rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej. Serdecznie gratulujemy dzieciom i ich rodzicom. (D.Pryga)

Poprawiony: czwartek, 21 grudnia 2017 18:44

Wizyta św. Mikołaja – 6.12.2017

6 grudnia w godzinach przedpołudniowych do naszej szkoły przybył Mikołaj. Na jego wizytę dzieci czekały cierpliwie od dawna. Przedszkolaki przygotowały krótką część artystyczną, recytowały piękne wiersze i śpiewały piosenki. Spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze. Mikołaj  obdarował wszystkie dzieci prezentami i poprosił, by były grzeczne przez cały rok. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali piosenkę „Taki duży, taki mały”. Czas szybko minął, po spotkaniu pozostały wspomnienia, kolorowe zdjęcia i upominki… ale Mikołaj obiecał, że za rok też nas odwiedzi. (D. Pryga)

Święto Pluszowego Misia - 27.11.2017

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. W poniedziałek 27 listopada każdy przedszkolak przyszedł do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Wszystkie maskotki były piękne i wyjątkowe. Dzieci w tym dniu brały udział w wielu zajęciach związanych z solenizantem: opowiadały o swoich misiach, bawiły się przy wesołych piosenkach, oglądały „misiowe” bajki, wykonywały różnymi technikami plastyczne wizerunki misiów. W tym szczególnym dniu w oczach dzieci można było zauważyć wielką radość i miłość do swoich pluszaków, dlatego każdy przedszkolak otrzymał na zakończenie zajęć odznakę „Przyjaciel Pluszowego Misia”. (D. Pryga)