SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wydarzenia z życia szkoły - 2017/2018

Zdrowe i bezpieczne ferie – 26.01.2018

Email Drukuj PDF

26 stycznia cała społeczność szkolna uczestniczyła w spotkaniu z panią pedagog, podczas którego omówione zostały zasady zdrowego i bezpiecznego zimowego wypoczynku. Pani pedagog wykorzystując przygotowaną przez siebie prezentację multimedialną zapoznała uczniów z kodeksem postępowania w czasie zimy. Zasady i porady jakie zostały omówione podczas spotkania stały się cennymi wskazówkami dla wszystkich dzieci, które chcą zdrowo i bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Pamiętajmy! Nasze zdrowie i bezpieczeństwo, zależy przede wszystkim od nas samych i naszego rozsądku! (B.Borzęcka)


 

Poprawiony: wtorek, 06 lutego 2018 12:34
 

Uczymy się zdrowo odżywiać – 25.01.2018

Email Drukuj PDF

25 stycznia uczniowie klas I – V oraz dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w spotkaniu z panią Justyną Stręk – przedstawicielką firmy ROLMLEK. Celem spotkania było dostarczenie uczniom wiedzy na temat zasad zdrowego trybu życia oraz promowanie zdrowego odżywiania. Podczas spotkania uczniowie mieli możliwości poznania poszczególnych segmentów „Piramidy zdrowego żywienia i aktywności fizycznej” na podstawie planszy z rysunkiem piramidy oraz innych materiałów edukacyjnych (rysunki, rebusy, zagadki). Podczas zajęć uczniowie klas IV i V przygotowywali kanapki z nabiału i różnego rodzaju pieczywa, którymi później częstowali kolegów ze starszych klas. Natomiast najmłodsi po ciekawej prelekcji na temat zdrowego odżywiania, otrzymali produkty – jogurty, serki i kefiry, które miały być elementem poczęstunku na dzisiejszej zabawie karnawałowej. Zajęcia wzbudziły wśród dzieci chęć zadbania o zdrowie swoje i innych.(B.Borzęcka)


 

Bal karnawałowy – 25.01.2018

Email Drukuj PDF

25.01.2018 roku w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Bal podzielony był na dwie tury. Od godziny 14.00 do 16.30 bawili się uczniowie z przedszkola, zerówki oraz klas I – III. Niektórzy przygotowali ciekawe kostiumy karnawałowe. Wśród radosnych, rozbieganych przebierańców można było dostrzec dobre wróżki, piękne księżniczki. Nie zabrakło też odważnych spajdermenów, piratów czy kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu. Od godziny 16.00 do 18.30 bawili się uczniowie klas IV – VI.
Wszystkim dopisywał doskonały nastrój. Były korowody, kółeczka i pląsy w parach. Nie zabrakło ciekawych konkursów. Między jednym a drugim przebojem uczniowie mogli skorzystać z pysznego poczęstunku. (J.Ozga)


 

Spotkanie z myśliwymi – 23.01.2018

Email Drukuj PDF

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych przeprowadzonych przez panów Macieja Rachwała oraz pana Mieczysława Struzika, myśliwych koła łowieckiego „Diana” w Mielcu. Nasze spotkanie z myśliwymi w dniu 23 stycznia 2018 roku rozpoczęło się spacerem po lesie w zimowej szacie. Uczniowie ze szczególną uwagą wsłuchiwali się w opowieści panna Macieja o życiu zwierząt, poprawnie rozpoznawali tropy zwierząt na śniegu, określali wiek drzew. Myśliwy w ciekawy sposób dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem zdobytym podczas długoletniej pracy. Potem przeszliśmy do leśniczówki, gdzie przy kapliczce św. Huberta pan Mieczysław Struzik przypomniał nam życiorys tego patrona myśliwych. Bardzo miłym akcentem na zakończenie naszej wyprawy było wspólne ognisko z myśliwymi. Razem piekliśmy kiełbaski, rozmawialiśmy. Żal było wracać do szkoły. Bardzo polubiliśmy ciszę , bliskość natury i doceniliśmy świeże powietrze, którym mogliśmy oddychać. Dziękujemy organizatorom naszego spotkania panom Maciejowi Rachwałowi i panu Mieczysławowi Struzikowi za wspaniałą lekcję przyrody , super atrakcje i niezwykłą przygodę, którą mogliśmy przeżyć dzięki ich zaangażowaniu i pasji.(A.Foryt)


 

 

Szkolny projekt Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej – kino Galaktyka – 17.01.2018

Email Drukuj PDF

17 stycznia 2018 r. uczniowie klas IV - VII wybrali się wraz z wychowawcami do SCK w Mielcu, aby wziąć udział w kolejnym spotkaniu w ramach projektu NHEF. Tym razem obejrzeli film przygodowy pt. „Przygoda Nelly”. Łączy on w sobie opowieść o trudnej sztuce otwartości na inne kultury z niezwykle aktualnym wątkiem sensacyjnym. Widz wspólnie z bohaterami filmu poszukuje odpowiedzi na pytanie, co jest najważniejszą wartością w życiu.

Przed projekcją filmu uczestnicy spotkania wysłuchali prelekcji nt. „Trudnej sztuki akceptacji”, a po jego obejrzeniu starali się odpowiedzieć na pytania : Jak stereotypy wpływają na postrzeganie świata? Skąd biorą się uprzedzenia wobec odmienności kulturowych? Czy Europa ma dwa oblicza? Jak ważne są rozmowy w rodzinie na temat podejmowanych decyzji? Kto jest prawdziwym przyjacielem?

Wyjazd do kina był bardzo udany. Wszyscy wrócili do szkoły zadowoleni i pełni wrażeń. Chętnie dzielili się swoimi przemyśleniami na tematy poruszane w filmie.(T. Sienkiel)


 


Strona 1 z 7