Wydarzenia z życia szkoły - 2017/2018

LEKCJA POKAZOWA DLA NAUCZYCIELI GMINY MIELEC W RAMACH PROJEKTU „AKTYWNA TABLICA”- 9.05.2018

W środę 9 maja w ramach realizacji zadań wynikających z udziału naszej szkoły w rządowym programie „Aktywna tablica” odbyła się lekcja pokazowa dla nauczycieli ze szkół Gminy Mielec. Uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią p. Bernadetą Borzęcką zaprezentowali zebranym gościom metody pracy na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej z wykorzystaniem technologii informacyjno – komunikacyjnych i aplikacji internetowych, tj.: LearingApps, ClassroomScreen, Jigsaw Planet. Powyższe aplikacje przy wykorzystaniu interaktywnego monitora dotykowego w perfekcyjny sposób wzbogaciły lekcję i uaktywniły uczniów. Lekcja była bardzo ciekawa, a dzieci chętnie brały w niej udział.(B. Borzęcka)

Poprawiony: środa, 16 maja 2018 13:49

Konkurs czytania ze zrozumieniem – 27.04.2018

27 kwietnia 2018 roku odbył się w naszej szkole VII Gminny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem Uczniów Klas II „Przez czytanie do sukcesu”. Wzięło w nim udział 18 uczniów z wszystkich szkół naszej gminy. Dzieci z wielkim przejęciem pracowały do ostatniej minuty. Najwięcej punktów zdobyła uczennica z Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej, drugie miejsce otrzymała uczennica z Zespołu Szkół w Trześni, a trzecie uczennica z Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.(T.Burdzy)

Poprawiony: poniedziałek, 07 maja 2018 04:17

„Witaj majowa jutrzenko” – 27.04.2018

W piątek 27 kwietnia 2018 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W swoim wystąpieniu uczniowie przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny. Przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 roku i wyjaśnili, dlaczego jest to tak ważny dzień dla Polski. Usłyszeliśmy piękne wiersze i pieśni patriotyczne. Program uroczystości został przygotowany przez uczniów klas V, VI i VII pod opieką p.S.Bielańskiej.

Poprawiony: wtorek, 08 maja 2018 08:59

Pomagamy dzieciom z Ukrainy – 27.04.2018

W ostatnim tygodniu kwietnia Szkolny Klub Wolontariatu wraz z ks. Wojciechem Brożkiem zachęcał wszystkich uczniów naszej szkoły do włączenia się w akcję pomocy dzieciom z Ukrainy. Zebraliśmy materiały papiernicze: zeszyty, długopisy, kredki, kleje, bloki, itp., które przekazaliśmy ks. Arturowi Zausze, pracującemu na misjach na Ukrainie. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tą akcję.(A.Foryt)

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Poprawiony: wtorek, 08 maja 2018 09:00

„Dzień Ziemi” – 28.04.2018

20 kwietnia 2018 r. z okazji Dnia Ziemi uczniowie z klas V i VI zaprezentowali przedstawienie pt. „Żeby Ziemia była czysta”. Celem tej inscenizacji było kształtowanie wśród uczniów odpowiedzialności za otaczające środowisko, a także ukazanie zagrożeń i skutków związanych z jego zanieczyszczeniem. Akademię zakończyła piosenka pt. „Bo my jesteśmy nowe pokolenie”, która wskazała uczniom w jaki sposób mają postępować, aby Ziemia była piękna, zdrowa i służyła wszystkim ludziom.(T. Sienkiel)

Poprawiony: wtorek, 24 kwietnia 2018 05:46