SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Z życia przedszkola 2015/2016

Przedszkolaki uczą się oszczędzać!

Email Drukuj PDF

17 maja 2016r. odbyło się spotkanie uczniów kl. I-II z przedszkolakami. Przeprowadzili oni pogadankę na temat oszczędzania. Przypomnieli dzieciom co można oszczędzać - makulaturę, plastikowe butelki, nakrętki, wodę, prąd i oczywiście pieniążki. Dzięki temu spełniamy swoje marzenia i możemy pomóc innym. Wraz z opiekunką panią Anną Foryt zachęcali dzieci, które ukończyły 6 lat do przystąpienia do SKO. Nasze przedszkolaki wiedzą, że warto oszczędzać. W ciekawy sposób w pracach plastycznych zaprezentowały swoje skarbonki. Mali artyści otrzymali nagrody ufundowane przez PKO Bank Polski. (A.Foryt)

Poprawiony: piątek, 20 maja 2016 13:30
 

Sukcesy plastyczne „TRADYCJE WIELKANOCNE W MOIM DOMU”

Email Drukuj PDF

Z wielką radością informujemy o kolejnych sukcesach naszych przedszkolaków. Madzia Hajec, Natalka Buś, Weronisia Słomba, Marcelek Krawczyk zdobyli nagrodę, a Kubuś Stachura wyróżnienie w gminnym konkursie plastycznym pt. „TRADYCJE WIELKANOCNE W MOIM DOMU ” - org. przez SOKiS w Chorzelowie. Celem konkursu było zachęcenie do czerpania inspiracji twórczych z klimatu Świąt Wielkanocnych oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności plastycznej. Serdecznie gratulujemy dzieciom i ich rodzicom. (D.Pryga)

Poprawiony: środa, 30 marca 2016 12:13
 

Pierwszy dzień wiosny

Email Drukuj PDF

21 marca przedszkolaki pożegnały zimę i powitały wiosnę. Z tej okazji przygotowały wspólnie z naszymi paniami kucharkami zdrowe i bardzo smaczne, wiosenne kanapki. Następnie wzięły udział w wiosennym balu, w czasie którego witały nadchodzącą wiosnę, a żegnały odchodzącą zimę. Potem witały wiosnę wspólnie  z uczniami z klas I – VI. W  konkursie „ Mam talent” prezentowały swoje zdolności recytatorskie: Maciuś Kowalik recytował wiersz pt. „Drzewo”, Weronisia Słomba wiersz pt. „Krasnoludek”, Emilka Strzępka wiersz pt. „ Zajączek”, a Weronisia Zuzel wiersz pt. „Flaga”. Mali artyści dostali gromkie brawa i słodką niespodziankę. Ostatnim punktem wiosennego programu był  marsz w wiosennym korowodzie razem z zimową panną Marzanną. Wśród dzieci tego dnia panowała radosna atmosfera, było gwarno kolorowo i wesoło. Składamy serdeczne podziękowania Panu Mariuszowi Dymkowi za przygotowanie „ Marzanny – zimowej panny”. (D.Pryga)

Poprawiony: środa, 30 marca 2016 12:09 Więcej…
 

Ogólnopolski konkurs origami „Magia zamknięta w papierze” - 27.02.2016

Email Drukuj PDF

Cieszymy się, że możemy poinformować o kolejnych sukcesach naszych przedszkolaków. 27 lutego poznaliśmy wyniki  ogólnopolskiego konkursu origami „Magia zamknięta w papierze” temat V edycji „W lesie”. Matylda Krawczyk zajęła I miejsce w kategorii „Maluchy 3-4 latki” , a Weronika Słomba i Emilia Strzępka zdobyły wyróżnienie w kategorii „Maluchy 5-6 latki”. Konkurs zorganizowany został między innymi przez Polskie Towarzystwo Origami i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gliwicach. Serdecznie gratulujemy młodym artystom i życzymy kolejnych sukcesów. (D.Pryga)

Poprawiony: środa, 30 marca 2016 12:10
 

Konkurs kolęd i pastorałek - 14.01.2016

Email Drukuj PDF

14 stycznia 2016 roku powróciła magia Bożego Narodzenia za sprawą XVII GMINNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK „Hej, kolędo leć…” zorganizowanego przez SOKiS w Chorzelowie. W konkursie wzięła udział Emilka Strzępka i Kubuś Stachura. Dzieci zdobyły wyróżnienie i otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz piękne nagrody książkowe. Cieszymy się, że talent wokalny  naszych najmłodszych artystów został doceniony przez JURY. Serdecznie gratulujemy przedszkolakom i życzymy dalszych sukcesów. (D.Pryga)

Poprawiony: środa, 30 marca 2016 12:01
 

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Pocztówka do św. Mikołaja” - 19.12.2015

Email Drukuj PDF

Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach naszych przedszkolaków. W ogólnopolskim konkursie plastycznym „POCZTÓWKA DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA” Natalia Buś zajęła II miejsce, a Igor Dziuba i Jakub Ortyl zdobyli wyróżnienie. Konkurs zorganizowany został przez Wawerskie Centrum Kultury Filia Zastów w Warszawie. Na konkurs wpłynęło 2262  prac plastycznych z całej Polski. Serdecznie gratulujemy młodym artystom i życzymy kolejnych sukcesów. (D.Pryga)

Poprawiony: poniedziałek, 08 lutego 2016 13:21
 

Sukcesy plastyczne „Anioły – stróże Bożego Narodzenia” - 17.12.2015

Email Drukuj PDF

Z radością informujemy o kolejnych sukcesach naszych przedszkolaków. Igorek Dziuba, Mateuszek Kudła, Bartuś Muniak, Kubuś Stachura zdobyli nagrodę, a Karolek Wałek wyróżnienie w gminnym konkursie plastycznym pt. „Anioły – stróże Bożego Narodzenia” - org. przez SOKiS w Chorzelowie. Celem konkursu było zachęcenie do czerpania inspiracji twórczych z klimatu Świąt Bożego Narodzenia oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności plastycznej. Serdecznie gratulujemy dzieciom i ich rodzicom. (D.Pryga)

Poprawiony: środa, 30 marca 2016 12:01
 

XVI Wojewódzki Przegląd Dziecięcej Twórczości Plastycznej "Kolędnicy - Wędrownicy" - 16.12.2015

Email Drukuj PDF

Z przyjemnością informujemy, że Jakub Stachura został laureatem XVI Wojewódzkiego Przeglądu Dziecięcej Twórczości Plastyczniej „Kolędnicy - Wędrownicy” zorganizowanego przez GOKiB w Krasnem. W konkursie wzięło udział 1578 artystów ze 122 placówek z terenu całego województwa podkarpackiego, a nagrodzono 73 uczestników konkursu. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych i obejmował twórców  w wieku od 6 do 15 lat.

Kubuś osobiście odebrał nagrodę 16 grudnia 2015 roku w sali widowiskowej GOKiB w Krasnem. Wszyscy laureaci wraz z opiekunami obejrzeli występ Teatru Pacynka „Smoki 2″, a w klimat Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły ich podopieczne z kółka wokalnego. Piękny dyplom, książka i aniołek będzie przypominał Kubie o tym wielkim sukcesie plastycznym. Serdecznie gratulujemy. (D.Pryga)

Poprawiony: poniedziałek, 08 lutego 2016 13:10
 

Wizyta św. Mikołaja - 4.12.2015

Email Drukuj PDF

4 grudnia w godzinach przedpołudniowych do naszej szkoły przybył  Mikołaj. Na jego wizytę dzieci od dawna cierpliwie czekały. Przedszkolaki przygotowały krótką część artystyczną w czasie której recytowały piękne wiersze i śpiewały piosenki. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze i wspólnej zabawie. Mikołaj  obdarował wszystkie dzieci prezentami i prosił by były grzeczne przez cały rok.  Obiecał, że odwiedzi naszą szkołę  w następnym roku. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania. (D.Pryga)

Więcej na stronie: http://www.ksiaznice.szkola.pl/

Poprawiony: poniedziałek, 08 lutego 2016 13:15
 

Ogólnopolski konkurs plastyczny „W harmonii z przyrodą” - grudzień 2015

Email Drukuj PDF
Informujemy, że Emilka Strzępka i Weronisia Zuzel zdobyły wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „W harmonii z przyrodą” zorganizowanym przez Wdecki Park Krajobrazowy. Celem konkursu była popularyzacja Wdeckiego Parku Krajobrazowego oraz zagadnień z zakresu ochrony przyrody, a także rozwijanie kreatywności i zainteresowań twórczych, których inspiracją jest przyroda. Laureatki tego konkursu otrzymały pamiątkowe dyplomy i piękne książki o tematyce przyrodniczej. Cieszymy się sukcesem dziewczynek i życzymy im wielu ciekawych pomysłów w kolejnych konkursach. (D.Pryga)
Poprawiony: poniedziałek, 08 lutego 2016 12:55
 

Andrzejki - 26.11.2015

Email Drukuj PDF

Koniec listopada to czas andrzejek – czarów i wróżenia. 26 listopada do naszych przedszkolaków przybyły dwie wróżki, które przepowiadały nam przyszłość. Dzień wróżb przyniósł wiele radości, tym bardziej, że zakończył się zabawą przy dźwiękach wesołej muzyki. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości oraz przenieść w świat marzeń i fantazji. (D.Pryga)

Poprawiony: poniedziałek, 08 lutego 2016 12:46 Więcej…
 


Strona 1 z 2