SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Z życia przedszkola 2012/2013

Konkurs muzyczny "Rozśpiewane przedszkolaki".

Email Drukuj PDF

II Gminny Konkurs Muzyczny „ Rozśpiewane Przedszkolaki” odbył się 14 maja 2013 roku. Celem konkursu było rozwijanie wśród dzieci zamiłowania do piosenki, rozwijanie uzdolnień wokalnych i zainteresowań muzycznych, stworzenie dzieciom uzdolnionym muzycznie okazji do zaprezentowania swoich talentów, promocja nauczycieli wspierających i rozwijających uzdolnienia dzieci oraz integracja przedszkolaków pochodzących z Gminy Mielec.

Poprawiony: czwartek, 11 lipca 2013 10:59 Więcej…
 

Życzenia Wielkanocne

Email Drukuj PDF

Poprawiony: sobota, 30 marca 2013 10:30
 

Konkurs "Hej, kolędo leć ..."

Email Drukuj PDF

24 stycznia 2013 roku powróciła magia Bożego Narodzenia za sprawą XIV GMINNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK „Hej, kolędo leć…” zorganizowanego przez SOKiS w Chorzelowie. W konkursie wziął udział zespół z naszego przedszkola w składzie: Amelia Jabrzyk, Kornelia Strzępka i Dominik Kudła. Mali artyści zaśpiewali kolędę „Do szopy”  i  pastorałkę  „Bosy pastuszek”. Dzieci zdobyły wyróżnienie i otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz piękne nagrody książkowe.Cieszymy się, że talent wokalny  naszych najmłodszych artystów został doceniony przez JURY. Serdecznie gratulujemy przedszkolakom i życzymy dalszych sukcesów. (D.Pryga)

Poprawiony: poniedziałek, 04 marca 2013 14:41
 

Dokarmiamy ptaki.

Email Drukuj PDF

Zima to trudny czas dla ptaków. Bez pomocy ludzi wiele skrzydlatych przyjaciół mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków.  W czasie zajęć dzieci dowiedziały się, że ptaków nie powinno się dokarmiać spleśniałym chlebem czy resztkami z obiadu. Przysmaki ptaków to: porzeczki, pokrojone rodzynki, orzechy, zamrożone owoce czarnego bzu, aronii. Dobra jest też niesolona słonina lub smalec. Przedszkolaki wiedzą, że jeśli rozpocznie się dokarmianie, to należy je kontynuować aż do pierwszych oznak wiosny, gdyż ptaki przyzwyczajają się do pomocy i będą przylatywać w to miejsce, w którym są dokarmiane z nadzieją, że coś zawsze tam znajdą. Codzienne obcowanie 
z ptakami sprawiło, że dzieci doskonale rozróżniają i nazywają różne gatunki ptaków. Obserwowanie zza szyby ptaków sprawia im ogromną radość
 i wyzwala wiele dobrych, pozytywnych emocji. 
Składamy serdeczne podziękowania panu leśniczemu Mariuszowi Gaworowi z leśnictwa w Przecławiu, który podarował specjalną karmę - z zatopionych 
w łoju ziaren lnu, zbóż, słonecznika - dla naszych małych przyjaciół. (D.Pryga)

Poprawiony: poniedziałek, 04 marca 2013 14:38
 

Świąteczny tydzień

Email Drukuj PDF

Święta Bożego Narodzenia to czas pełen magii, czarów, radości i piękna. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnej troski i miłości. Jest to okres obfitujący w wiele tradycji. Jedną z nich jest strojenie choinki. Przedszkolaki w czasie zajęć plastycznych miały okazję wykonać ozdoby choinkowe np. kolorowe ptaszki, uśmiechnięte aniołki i bardzo długi papierowy łańcuch.
W czasie świątecznego tygodnia dzieci uczyły się śpiewać tradycyjne kolędy, jak również piosenki o tematyce zimowo-świątecznej. Dowiedziały się  dlaczego przy wigilijnym stole powinno pojawić się miejsce dla wędrowca oraz skąd się wziął zwyczaj serwowania 12 potraw.  Maluchy bardzo chętnie opowiadały o zwyczajach i tradycjach świątecznych panujących w ich domach. Na zajęciach gościliśmy panią Zofię  Szewc, mamę Julki i Radusia, która czytała nam świąteczne opowieści o wieczorze wigilijnym, świątecznych wróżkach, śpiących elfach, pomocnikach Świętego Mikołaja oraz bożonarodzeniowej choince. Zwieńczeniem świątecznego tygodnia było dzielenie się opłatkiem i  składanie sobie świątecznych życzeń a także smakowanie potraw z wigilijnego stołu.

Poprawiony: piątek, 12 lipca 2013 13:24 Więcej…
 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Email Drukuj PDF

Światowy Dzień  Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. Historia tej maskotki rozpoczęła się w 1902roku, kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka.

Poprawiony: środa, 19 grudnia 2012 22:31 Więcej…
 

Pasowanie na przedszkolaka

Email Drukuj PDF

W październiku do grona  przedszkolaków dołączyło 7 dzieci. Nasi milusińscy z dumą wstąpili w szereg prawdziwych przedszkolaków. Podczas tej pięknej i ważnej uroczystości dzieci po raz pierwszy miały okazję zaprezentować swe umiejętności recytatorskie i wokalne  przed szeroką publicznością.

Poprawiony: środa, 19 grudnia 2012 22:15 Więcej…