SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wydarzenia z życia szkoły - 2012/2013

Uroczyste zakończenie roku szkolnego - 28.06.2013

Email Drukuj PDF

Poprawiony: piątek, 28 czerwca 2013 17:30
 

Festyn szkolno - parafialny 23.06.2013

Email Drukuj PDF

Dyrektor, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Książnicach serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania festynu.

Poprawiony: poniedziałek, 15 lipca 2013 17:12 Więcej…
 

Wycieczka do Krakowa - 3.06.2013

Email Drukuj PDF

Na początku  czerwca uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami i rodzicami udali się na wycieczkę do Krakowa. Zgodnie z programem w Krakowie byliśmy o godz.10. Pomimo niewielkiego deszczu bulwarem nad brzegiem Wisły udaliśmy się na Wzgórze Wawelskie.

Poprawiony: środa, 16 października 2013 15:16 Więcej…
 

Gminny konkurs matematyczny klas IV - 23.05.2013

Email Drukuj PDF

Poprawiony: czwartek, 11 lipca 2013 11:23
 

II gminny konkurs czytania ze zrozumieniem "Przez czytanie do sukcesu" - 14.05.2013

Email Drukuj PDF

Celem konkursu "Przez czytanie do sukcesu" było sprawdzenie umiejętności czytania ze zrozumieniem wśród uczniów klas drugich oraz poszerzanie zainteresowań uczniów. W konkursie wzięło udział 22 drugoklasistów, którzy reprezentowali szkoły gminy Mielec.

Poprawiony: czwartek, 11 lipca 2013 11:06 Więcej…
 

Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja - 30.04.2013

Email Drukuj PDF

Poprawiony: piątek, 03 maja 2013 18:24
 

Apel z okazji "Dnia Ziemi".

Email Drukuj PDF

Dzień Ziemi na stałe wpisał się do kalendarza uroczystości szkolnych. W dniu 23 kwietnia uczniowie klas IV i V  przedstawili program artystyczny, podczas którego starali się przekazać swoim kolegom wiedzę na temat naszej planety, uwrażliwić na potrzeby związane z ogólnie pojętą ochroną środowiska  oraz zaktywizować  ich  do konkretnych działań na rzecz najbliższego otoczenia.

Poprawiony: poniedziałek, 29 kwietnia 2013 13:01 Więcej…
 

Wielkanocne konkursy

Email Drukuj PDF

Święta Wielkanocne to czas radości i odpoczynku. Aby przybliżyć uczniom zwyczaje świąteczne, panujące w Wielkiej Brytanii, nauczyciele języka angielskiego przygotowali szereg konkursów i zabaw w ostatnim tygodniu marca:

  • konkurs na świąteczną pisankę - EASTER EGG,
  • szukanie jajeczek – EGG HUNT,
  • wyścig z jajkiem – EGG RACE,
  • quizy i krzyżówki utrwalające poznane słownictwo.

Dzieci bawiły się doskonale co widać na zdjęciach, a nam - nauczycielom pozostało jedynie życzyć wszystkim Wesołych Świąt, czyli HAPPY EASTER! (R.Pogoda)

Poprawiony: wtorek, 09 kwietnia 2013 13:38
 

Dzień samorządności - 21.03.2013

Email Drukuj PDF

Poprawiony: poniedziałek, 25 marca 2013 08:31 Więcej…
 

Spotkanie z ratownikami medycznymi - 1.02.2013

Email Drukuj PDF

W lutym, tuż przed feriami do naszej szkoły zawitali ratownicy medyczni. Szkolenie uczniów w zakresie udzielania pierwszej pomocy przeprowadzili: pani Dorota i pan Maciej z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. Ratownicy uświadamiali dzieciom, że w różnych sytuacjach czasem jeden gest wystarczy, aby komuś pomóc, nie narażając swojego bezpieczeństwa. Dzieci miały okazję w praktyce poznać zasady udzielania pierwszej pomocy. Goście uczyli, jak pomóc koledze, który nagle stracił przytomność, czy zakrztusił się cukierkiem, jak zachować się, gdy koleżance zacznie lecieć krew z nosa, jak zabandażować skaleczony palec, a jak usztywnić zwichniętą rękę. Opowiadali dzieciom o tym, jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia, gdzie szukać pomocy, pod jakie numery dzwonić, by ją uzyskać. Przypominali również o tym, że dzwoniąc pod numer alarmowy najpierw musimy powiedzieć, gdzie się znajdujemy, a potem wyjaśnić sytuację. Pokazywali również, jak w razie potrzeby samemu udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Pod okiem ratowników uczniowie ćwiczyli na fantomie sztuczne oddychanie i masaż serca. Uczyli się także prawidłowego ułożenia ofiary wypadku. Spotkanie wszystkim bardzo się podobało i przyczyniło się do wyposażenia uczniów w wiadomości, umiejętności, nawyki niezbędne do bezpiecznego zachowania w domu, szkole, na ulicy. (B.Borzęcka)

Poprawiony: piątek, 22 marca 2013 21:02
 

Dzień babci i dziadka - 22.01.2013

Email Drukuj PDF

Dnia 22 stycznia w naszej szkole miała miejsce wielka uroczystość!  W progach szkoły gościliśmy najmilszych gości: nasze kochane Babcie i naszych wspaniałych Dziadków. Na tę uroczystość przybyli również rodzice i pracownicy Gminy Mielec. Wyrazem naszej wdzięczności i miłości były przygotowane na ten dzień występy: wiersze, piosenki i przedstawienie jasełkowe. Najpierw na scenie pojawiły się najmłodsze dzieci - przedszkolaki, wdzięcznie recytując wiersze i śpiewając piosenkę. Po nich uczniowie klas I – III z uśmiechem na twarzach deklamowali wzruszające wiersze, śpiewali piosenki, przedstawiali zabawne scenki - wyrażając w ten sposób swą miłość i radość ze wspólnego przebywania. Nie zabrakło życzeń, laurek oraz gorących uścisków i tradycyjnego „100 – lat”. Mnóstwo wrażeń i wiele ciepłych uczuć dostarczyły wszystkim przybyłym gościom Jasełka. Młodzi aktorzy z pełnym zaangażowaniem i w bardzo radosnym nastroju opowiedzieli o narodzinach Jezusa. Zgromadzonych na sali zachwyciła wspaniała gra dzieci, ich przejęcie i  wczucie się w  role oraz piękna dekoracja sali.
Po zakończonych występach wszyscy udali się na słodki poczęstunek, który został przygotowany z pomocą naszych kochanych Mam.
Wdzięczni wnukowie dziękują za troskę i bezwarunkowe uczucie, a na kolejne lata życzą swoim Babciom i Dziadkom sto lat życia w zdrowiu, szczęściu i pomyślności! (B.Borzęcka)

Poprawiony: piątek, 22 marca 2013 20:55 Więcej…
 

Spotkanie z pracownicami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - 15.01.2013

Email Drukuj PDF

W ramach konkursu "Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń" dzieci z klas I – VI spotkały się z panią Danutą i panią Małgorzatą z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu. Panie wykorzystując przygotowaną przez siebie prezentację multimedialną zapoznały zebranych z rolą i zadaniami tej instytucji. Omówiły także formy i zakres współpracy z innymi urzędami niosącymi pomoc ludziom w trudnej sytuacji. W czasie spotkania okazało się, że uczniów bardzo zaskoczyła informacja dotycząca dużej ilości instytucji działających w naszym środowisku lokalnym niosących pomoc rodzinie. Panie przedstawiły źródła problemów  mogących zaistnieć w rodzinie. Wyjaśniły takie terminy jak: ubóstwo, sytuacja życiowa, sieroctwo i eurosieroctwo. Na koniec podały numer telefonu i adres, pod który można się zgłosić w razie potrzeby.

Poprawiony: poniedziałek, 04 lutego 2013 17:25
 

Jasełka - 21.12.2012

Email Drukuj PDF

Poprawiony: niedziela, 23 grudnia 2012 22:38 Więcej…
 

Wizyta Świętego Mikołaja w naszej szkole - 6.12.2012

Email Drukuj PDF

Poprawiony: środa, 19 grudnia 2012 20:19 Więcej…
 

Spotkanie z przedstawicielem PKO Banku Polskiego - 29.11.2012

Email Drukuj PDF

„Witamy w świecie Szkolnych Kas Oszczędności”.
W obecnym roku szkolnym 2012/2013 w naszej szkole rozpoczęła działalność SKO (Szkolna Kasa Oszczędności) pod patronatem PKO Banku Polskiego w Mielcu. Swoją przygodę z SKO rozpoczęliśmy od akcji promującej oszczędzanie. Dnia 29 listopada uczniowie naszej szkoły spotkali się z przedstawicielem PKO Banku Polskiego panią Dyrektor Grażyną Smaczną, która obdarowała członków naszej szkolnej SKO pakietami powitalnymi przygotowanymi przez bank. Opiekunem SKO w naszej szkole jest p. A.Foryt, która  podczas prezentacji starała się pokazać uczniom, że nawet najmniejszy systematycznie odkładany pieniądz  w bliższej czy dalszej przyszłości przyniesie zysk w postaci np. zgromadzonej kwoty na zakup wymarzonej rzeczy czy wyjazd na wakacje. Przypomniała również jak założyć SKO konto dla ucznia.

Poprawiony: środa, 19 grudnia 2012 19:04 Więcej…
 

Spotkanie z pania doktor.

Email Drukuj PDF

W listopadzie odbyło się w naszej szkole miłe spotkanie. Gościliśmy panią doktor Grażynę Pazdro, która przybliżyła uczniom zasady właściwego odżywiania i zdrowego stylu życia. Rozmawiała również z uczniami na temat dbania o codzienną higienę osobistą oraz na temat sposobów unikania wszelkich bakterii i wirusów. Następnie ciekawie i z humorem odpowiadała na pytania zadawane jej przez dzieci. Na zakończenie uczniowie podziękowali miłemu gościowi za poświęcony czas, wręczając kwiaty, zaś pani doktor rozdała wszystkim uczestnikom prezenty - niespodzianki. (B.Borzęcka)

Poprawiony: niedziela, 24 marca 2013 14:45
 

Spotkanie z Wójtem Gminy Mielec i policjantami - 15.11.2012

Email Drukuj PDF

Pod koniec listopada gościliśmy w naszej szkole pana Wójta oraz policjantów. Spotkanie poprowadził podkomisarz Wiesław Kluk - Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji.  Spotkanie z wyżej wymienionymi gośćmi przypomniało i uświadomiło uczniom, że niebezpieczeństwa czyhają wszędzie – w szkole, w drodze do i  ze szkoły, na podwórkach, boiskach, meczach, itp. Policjanci rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania się po drogach oraz odpowiedniego zachowania w rożnych niebezpiecznych sytuacjach typu: spotkanie z obcym psem, z nieznajomym przechodniem itp.  Poruszony został problem kradzieży, wymuszania pieniędzy, bójek, za które odpowiedzialność ponosi nieletni uczeń oraz jego rodzice. Omówione zostały zasady  bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym,  przy przechodzeniu przez jezdnię i  tory kolejowe, a  także w  czasie jazdy rowerem. Przedstawiono również miejsca, gdzie można szukać pomocy w sytuacji zagrożenia naszego lub naszych   bliskich. Uczniowie przypomnieli sobie numery telefonów alarmowych oraz numer „niebieskiej linii” i telefonu zaufania.    Spotkanie było bardzo ciekawe i  pouczające. Wiedza, którą uzyskali uczniowie na  pewno im się przyda,  a otrzymane odblaski, będą towarzyszyć im zawsze w drodze do domu.

Poprawiony: piątek, 22 marca 2013 21:07 Więcej…
 

Akademia z okazji Święta Niepodległości - 8.11.2012

Email Drukuj PDF

Poprawiony: piątek, 09 listopada 2012 13:15
 

Próbny alarm przeciwpożarowy - 7.11.2012

Email Drukuj PDF

W ramach realizacji zadań konkursu "Bezpieczna szkoła, bezpieczny uczeń" 7 listopada przeprowadzony został w naszej szkole próbny alarm przeciwpożarowy. Cała akcja odbyła się w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczniów i pracowników szkoły, a nad jej prawidłowym przebiegiem czuwała jednostka Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu.

Poprawiony: środa, 19 grudnia 2012 20:03 Więcej…
 

Pasowanie na ucznia - 10.10.2012.

Email Drukuj PDF

Dnia 10 października 2012r. o godz.12.00 w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia” dzieci z klasy I. Zebranych na sali gimnastycznej rodziców, nauczycieli, a szczególnie Pierwszoklasistów powitał Pan dyrektor. Następnie uczniowie kl.I. zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie przedstawiając inscenizację pt.”Tomcio Paluch idzie do szkoły”. Pierwszoklasiści pięknie zaśpiewali piosenki o przyjaźni, koleżeństwie i znajomości przepisów ruchu drogowego. Po zakończonej części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, w biretach na głowach, przed pocztem sztandarowym ośmioro uczniów złożyło ślubowanie. Po tej uroczystej chwili Pan dyrektor ogromnym ołówkiem dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, a ksiądz Krzysztof udzielił dzieciom błogosławieństwa na ich nowej drodze obowiązków szkolnych. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego życzył sukcesów w nauce oraz zapewnił o pomocy i opiece starszych kolegów, gdy szkolne życie okaże się trudne. Były również życzenia i upominki od uczniów kl.III. Na zakończenie rodzice uczniów kl.I złożyli deklarację. Obiecali, że dadzą dzieciom wsparcie w ich trudzie szkolnym. Rodzice obdarowali również swoje pociechy prezentami i zaprosili na słodki poczęstunek. Uroczystość Ślubowania klasy I przygotowała wychowawczyni A.Foryt przy współudziale Samorządu Uczniowskiego oraz uczniów z klasy III. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo zostanie w pamięci Pierwszoklasistów i będą powracać do niego przez całe swoje życie. (A.Foryt)

Poprawiony: środa, 17 października 2012 15:04
 

Wycieczka do Krynicy i Ciężkowic - 4.10.2012r.

Email Drukuj PDF

Poprawiony: niedziela, 07 października 2012 20:18
 


Strona 1 z 2