SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Z życia przedszkola 2011/2012

Przedszkolaki w Bałtowie - 1.06.2012

Email Drukuj PDF

W szkolnej wycieczce do Bałtowa wzięło udział 13 dzieci z oddziału przedszkolnego.  Pomimo niesprzyjającej pogody, w płaszczach przeciwdeszczowych i z uśmiechem na ustach rozpoczęliśmy zwiedzanie Bałtowskiego Parku Jurajskiego. Najpierw wjechaliśmy autobusem na zwierzyniec górny, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć: daniele , wielbłądy,  jelenie, strusie, żubry. Potem zwiedzaliśmy zwierzyniec dolny i tam widzieliśmy m.in.: małpy, osiołki, kucyki i wiele ptaków. Niezapomniane chwile spędziliśmy w Kinie Emocji - Cinema 5D oraz w Oceanarium Prehistorycznym. Następnie wraz z przewodnikiem udaliśmy się na zwiedzanie Parku Jurajskiego, gdzie mogliśmy zobaczyć naturalnej wielkości dinozaury, poznać ich sposób życia i zwyczaje. Zwiedzanie zakończyliśmy na przepięknym placu zabaw, na którym dzieci mogły pobawić się w paleontologów odkopując szkielet ogromnego drapieżnego tyranozaura. Wszystkim przedszkolakom podobały się także warsztaty paleontologiczno – plastyczne, na których miały okazję rozwijać swoje zdolności artystyczne malując figurki dinozaurów.

Myślę, że wycieczka ta na długo pozostanie w pamięci jej najmłodszych uczestników, a te niezapomniane chwile będą przypominały pamiątki zakupione w Bałtowie. (D.Pryga)

Poprawiony: czwartek, 31 stycznia 2013 14:29
 

Rozśpiewane Przedszkolaki - 15.05.2012

Email Drukuj PDF

W naszej szkole 15 maja 2012 roku odbył się I Gminny Konkurs Muzyczny „Rozśpiewane Przedszkolaki”. W konkursie wzięło udział 45 małych artystów z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z naszej gminy. Wszystkie dzieci z wielką odwagą i uśmiechem na twarzy prezentowały przygotowane piosenki. Największą radość w oczach młodych talentów można było zobaczyć po wręczeniu im milutkich pluszaków i dyplomów ufundowanych przez Wójta Gminy Mielec.

Występy przedszkolaków oceniała komisja konkursowa w składzie: pani Beata Wrzesień – metodyk wychowania przedszkolnego i pan Mariusz Sosiński – przedstawiciel Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Chorzelowie.

Składamy serdeczne podziękowania paniom, które przygotowały dzieci do występów, a uczestnikom konkursu życzymy kolejnych sukcesów w konkursach, przeglądach i festiwalach muzycznych. (D.Pryga)

Poprawiony: niedziela, 10 czerwca 2012 20:40 Więcej…
 

Walentynki w przedszkolu - 14.02.2012

Email Drukuj PDF

Ach, co to był za dzień …


Dzień Świętego Walentego to święto zakochanych ale nie tylko… w naszym oddziale przedszkolnym poświęciliśmy ten dzień na umocnienie przyjaźni i integrację wszystkich przedszkolaków. W tym dniu dzieci uczyły się rozpoznawania i nazywania własnych uczuć. Poprzez burzę mózgów wypowiadały się, co oznacza słowo: szczęście, miłość, przyjaźń i radość.
Tego dnia uczennice klasy V wręczyły wszystkim przedszkolakom pocztę walentynkową (szczęśliwcom udało się zebrać nawet  kilka kartek walentynkowych). Ponadto dzieci wzięły udział w  balu walentynkowym, który rozpoczął się w naszej sali a skończył w „sali walentynkowej”, pięknie przystrojonej w czerwone balony i serca z okazji Walentynek. Mam nadzieję, że ten wspaniały dzień dzieci będą długo wspominać. (D.Pryga)

Poprawiony: piątek, 02 marca 2012 20:29 Więcej…
 

Zabawy zimowe - 26.01.2012

Email Drukuj PDF

Hu, hu, ha – zima wcale nie jest zła!


W końcu nadeszła długo oczekiwana przez dzieci prawdziwa zima i pojawił się śnieg. Przedszkolaki ubrane w cieplutkie ubrania wyruszyły na podwórko, by dać się ponieść zimowym szaleństwom. Niestety nie dało się lepić bałwanków…ale i tak było wesoło. Dzieci chodziły po śladach robiąc dwa ogromne serca i z uśmiechem na twarzy walczyły w bitwie na śnieżki. Zadowolone wróciły do szkoły na ciepłą herbatkę. (D.Pryga)

Poprawiony: niedziela, 19 lutego 2012 18:52
 

Wigilia w przedszkolu - 22.12.2011

Email Drukuj PDF

Mimo, że za oknem biały puch okrył drzewa w naszej sali było szczególnie ciepło, radośnie i przytulnie. Bo oto nadszedł długo oczekiwany dzień Wigilii. Dzieci od rana przygotowywały stół wigilijny: zakładały obrusy, nakrywały do stołu. Wszystkie przedszkolaki  w wielkim skupieniu wysłuchały fragmentu Pisma Świętego dotyczącego Narodzenia Pańskiego. Później dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Radosnych Świąt. Odświętnie ubrani, w podniosłej atmosferze, zasiedliśmy do wspólnego stołu, jak jedna wielka rodzina. Radośni i uśmiechnięci, oczarowani magią świąt, dalecy od trosk i zmartwień. Starszy kolega z młodszym, koleżanka z koleżanką, jeden drugiemu życzliwy, pomocny i przyjazny. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania. (D.Pryga)

Poprawiony: piątek, 30 grudnia 2011 11:08
 

W kręgu baśni Andersena

Email Drukuj PDF

W grudniu uczniowie klasy III opowiadali przedszkolakom baśnie H.Ch.Andersena. Mali słuchacze z wielką uwagą słuchali świetnie przygotowanych trzecioklasistów. Przepiękne baśniowe opowieści wzbogaciły doświadczenia i wyobraźnię przedszkolaków. Składamy serdeczne podziękowania,  uczniom i Pani Annie Foryt, za trud włożony w przygotowanie tych opowiadań. (D.Halik)

Poprawiony: piątek, 23 grudnia 2011 20:37
 

Pasowanie na przedszkolaka - 24.10.2011

Email Drukuj PDF

Po raz pierwszy w Szkole Podstawowej w Książnicach odbyło się uroczyste „Pasowanie na Przedszkolaka” dzieci z oddziału przedszkolnego. Uroczystość miała charakter rodzinnego święta, toteż dzieciom, które od tego roku rozpoczęły nowy etap w swoim życiu, towarzyszyli rodzice, rodzeństwo, a nawet babcie. Na tle jesiennej dekoracji uśmiechnięte dzieci wystąpiły z programem artystycznym, podczas którego recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Rodzice oraz zaproszeni goście nagradzali małych artystów gromkimi brawami. Po ślubowaniu pan dyrektor przy pomocy czarodziejskiej różdżki dokonał symbolicznego pasowania na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały okolicznościowe dyplomy oraz upominki od Rady Rodziców. Po emocjach związanych z występami wszyscy rozpoczęli degustację pysznych ciasteczek przygotowanych przez rodziców.
Grono Pedagogiczne życzy przedszkolakom oraz ich rodzicom samych przyjemnych chwil w murach naszej szkoły. (D.Pryga)

Poprawiony: czwartek, 10 listopada 2011 20:26 Więcej…