SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Wycieczka do Rzeszowa i Łańcuta - 16.05.2019

Email Drukuj PDF

16 maja uczniowie klas IV – VIII wraz z opiekunami p. E. Głodzik i p. J. Ozgą wybrali się na wycieczkę do Rzeszowa i Łańcuta. Pierwszym celem wyjazdu był park trampolin Jump World. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktorki, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Nie zabrakło konkursów i konkurencji sportowych. Pobyt w Jump World sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił uczniom, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg. Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni chętnie udali się do Łańcuta, aby zwiedzić jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Zamek słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji. Uczniowie podziwiali piękne pomieszczenia, w których mieszkały rody Lubomirskich i Potockich. Zachwyt wzbudzały meble, żyrandole, podłogi, przedmioty codziennego użytku i cudowne bukiety suszonych kwiatów oraz wystrój i unikatowa kolorystyka pomieszczeń zamkowych. Następnym punktem programu była papugarnia w Rzeszowie. W egzotycznej scenerii uczniowie mogli podziwiać przepiękne papugi, małe i te trochę większe. Oswojone ptaki siadały im na głowach, rękach i ramionach. Wszyscy mieli możliwość karmienia papużek. Spotkanie z tymi egzotycznymi ptakami było niesamowitym i niezapomnianym przeżyciem. Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń, zobaczyli interesujące miejsca, zrobili sporo pamiątkowych zdjęć i stali się bogatsi o nowe doświadczenia.(J.Ozga)

Poprawiony: piątek, 07 czerwca 2019 10:51