Spotkanie z podróżnikiem - "Amazonia" - 29.01.2019

Zanim nasi wychowankowie zaczną odbywać dalekie podróże, już dziś mogli samodzielnie podziwiać odległe zakątki świata. Wszystko za sprawą spotkania z podróżnikiem panem Krystianem, który zgłębiał tajniki kultury, przyrody, zwyczajów odwiedzonej wraz z grupą kolegów Ameryki Południowej. W spotkaniu uczestniczyły klasy I-VIII. Podczas swojej prezentacji nasz gość pokazał, co ciekawego zobaczył podczas podróży do Amazonii. Dzieci miały możliwość poznać z bliska Brazylię, która jak dowiedzieliśmy się jest 27 razy większa od Polski. Uczniowie zobaczyli największe miasta Rio de Janeiro i Manaus, w których przepych graniczy z biedą. Wiele dowiedzieli się o życiu i kulturze Indian brazylijskich.  Zobaczyli dom indiański zrobiony z bambusa. Poznali codzienne zabawy dzieci indiańskich oraz ich zabawki np. pytona. Dowiedzieli się, że indiańskie dzieci też chodzą do szkoły. Uczestnicy spotkania odbyli również rejs po największej rzece świata Amazonce. Wspólnie z podróżnikiem dzieci zastanawiały się również nad tym, czy bezpieczne są wyprawy do dżungli. Wskazywały na najpotrzebniejsze rzeczy jakie należałoby ze sobą zabrać wybierając się w taką egzotyczną podróż. Ze względu na ogromną ilość informacji dotyczących tego zakątka świata, piękne fotografie oraz prezentowane oryginalne eksponaty, spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie. Była to wspaniała lekcja geografii.(A.Foryt)

Poprawiony: czwartek, 31 stycznia 2019 17:33