Spotkanie ze strażakami – 11.01.2019

11 stycznia do naszego przedszkola zawitali strażacy. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili przedszkolaków z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru oraz zabaw zimowych. Dzieci dowiedziały się również w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną oraz że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Strażacy omówili zasady udzielania pierwszej pomocy. Szczególnie dużym zainteresowaniem dzieci cieszył się praktyczny pokaz sztucznego oddychania i masażu serca wykonywany na fantomie. Wiedza, którą dzieci nabyły utrwalana będzie na zajęciach, aby przedszkolaki nabrały pewności siebie w trudnych sytuacjach i mogły udzielić pomocy sobie i innym. Dzięki takim spotkaniom dzieci poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka, wiedzą jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz zaznajamiają się z sytuacjami, w których powinny korzystać z numerów alarmowych. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu. (N. Wątorek)