Spotkanie z policjantem - 9.10.2018

Wraz z początkiem roku szkolnego, w trosce o bezpieczeństwo dzieci, policjanci z Komendy Powiatowej w Mielcu prowadzą działania profilaktyczno-edukacyjne. 9 października klasy 0-III spotkały się z Panem dzielnicowym, który przeprowadził pogadankę nt.  bezpieczeństwa uczniów w różnych sytuacjach (spotkanie z wałęsającym się psem, z nieznajomym). Policjant rozmawiał z najmłodszymi uczniami naszej szkoły o prawidłowym przekraczaniu jezdni, poruszaniu się po niej w przypadku braku chodnika. Podkreślił także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży czy plecakach, zwłaszcza po zmroku. Przypomniał o podstawowym wyposażeniu roweru oraz potrzebie zapinania pasów jeśli podróżujemy samochodem. Pan dzielnicowy  uświadomił uczniom jakie skutki może nieść niewłaściwe korzystanie z Internetu. Wskazał również na kulturalne i bezpieczne zachowanie się w szkole. Spotkanie zakończyło się pytaniami uczniów, na które gość chętnie udzielał odpowiedzi.(A.Foryt)

Poprawiony: poniedziałek, 15 października 2018 17:05