Pasowanie na ucznia - 4.10.2018

Pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu imprez. Tradycyjnie, jak co roku w październiku dzieci klasy pierwszej zaprezentowały swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Po występie przystąpiły do zdania egzaminu przed zaproszonymi gośćmi. Następnie wobec wszystkich zebranych złożyli uroczyste ślubowanie i przez panią dyrektor zostali pasowani ołówkiem na uczniów naszej szkoły. Ksiądz proboszcz udzielił pierwszoklasistom błogosławieństwa na ich nową drogę podejmowania obowiązków szkolnych. Dzieci zostały obdarowane prezentami przygotowanymi przez Radę Rodziców oraz PKO BP II oddział w Mielcu, który jest opiekunem naszej SKO. Nowi uczniowie powitani zostali wierszem i piosenką przez uczniów klasy II. Dalszą część swojego święta pierwszoklasiści wspólnie z rodzicami spędzili przy słodkim poczęstunku wcześniej przygotowanym przez ich mamy. Cieszymy się, że powiększyła się nasza szkolna rodzina. Mamy nadzieję, że pierwszoklasiści z wielką ochotą i zapałem podejmą obowiązki szkolne, a ten dzień na długo zostanie w Ich pamięci. Życzymy Im wspaniałych wyników w nauce i wzorowego zachowania.(A.Foryt)

Poprawiony: środa, 10 października 2018 05:28