Ogólnopolski Dzień Czytania ze Słodziakami – 28.09.2018

W piątek 28 września w naszej szkole  zorganizowano obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków. Podczas spotkania z przedszkolakami i zerówkowiczami, chętni uczniowie z kl. I – III, przebrani za leśne zwierzątka czytali  najmłodszym opowiadania z książki Renaty Piątkowskiej „Co się dzieje na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem słuchali przygód lisa Lucka, jeża Jerzyka, bobra Borysa  czy sowy Zosi. Ten ważny dzień poprzedzony był akcją indywidualnego czytania w domu. Wszystkie dzieci otrzymały albumy, które uzupełniały nalepkami ulubionych bohaterów z wyżej wymienionej książki, za codzienne, głośne czytanie w domu (minimum przez 10 minut) dowolnych tekstów. Akcja głośnego czytania, której patronem była Biedronka, spotkała się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i okazała się pomocą w budowaniu nawyku codziennego czytania uczniów. Pasję do czytania trzeba bowiem zaszczepiać  od najmłodszych lat, ponieważ pełni ono ważną rolę w rozwoju dziecka – uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację oraz pobudza wyobraźnię.(B.Borzęcka)

Poprawiony: wtorek, 13 listopada 2018 19:32