Noworoczne kolędowanie z babcią i dziadziem – 18.01.2018

Noworoczne kolędowanie z babcią i dziadziem stało się tradycją naszej szkoły. 18 stycznia, już po raz drugi, spotkali się dziadkowie, rodzice, uczniowie oraz pracownicy szkoły, aby w świątecznej atmosferze wspólnie uczcić Dzień Babci i Dziadka. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Wójt Gminy Mielec - pan Józef Piątek, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - pani Zofia Błach, ks. proboszcz - Józef Baczyński, radna z Książnic - pani Wanda Mika, sołtys wsi Książnice - pan Ireneusz Sienkiel, sołtys Goleszowa - pan Jan Kwarciany, sołtys Bożej Woli - pani Bogusława Osmola oraz emerytowani nauczyciele. Główną atrakcją wieczoru były jasełka w wykonaniu uczniów, nauczycieli, rodziców i samorządowców. Scenariusz opracowała i przedstawienie wyreżyserowała pani Teresa Burdzy. Wywołało ono wiele emocji i dostarczyło niezapomnianych wrażeń. Zaangażowanie aktorów zostało nagrodzone przez widzów gromkimi brawami. Następnie uczniowie klas młodszych zaśpiewali piosenki dla swoich babć i dziadziów oraz złożyli im serdeczne życzenia. Po występach przyszedł czas na poczęstunek. Przy kawie i ciastku zaproszeni goście mogli kolędować wspólnie z młodzieżą szkolną. Całe spotkanie upłynęło w miłej atmosferze pełnej życzliwości i uśmiechu. Taki wieczór łączy pokolenia, wyzwala dobre emocje i pozostaje na długo w pamięci. (J. Ozga)