Wycieczka rowerowa do lasu – 23.05.2017

W piękny majowy dzień uczniowie klasy I i II wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę rowerową do lasu. Po przyjeździe na miejsce dzieci przypomniały sobie zasady zachowania się w lesie. Rozpoznawały różne rośliny. Obserwowały wiosenną przyrodę. Poznały warstwową budowę lasu. Wsłuchiwały się w odgłosy lasu. Wesołe miny na zdjęciach świadczą o udanej wycieczce. Dzieci chętnie chcą ją powtórzyć.

Wrażenia uczniów po wycieczce:

JAKUB: W lesie widziałem pracowite mrówki. Słyszałem śpiew ptaków. Przez lornetkę spostrzegłem wiewiórkę.

EMILIA: W lesie widziałam różne rodzaje drzew. Słyszałam stukającego w drzewo dzięcioła, śpiew ptaków i szum drzew. Na polanie było duże mrowisko.

KACPER: Na wycieczce towarzyszyło nam piękne słońce i dobre humory. Wycieczka była udana i ciekawa.

PRZEMEK: W lesie podziwialiśmy piękno przyrody.

DOMINIK: Wycieczka bardzo mi się podobała. Byłem z niej bardzo zadowolony.

OLIWIA: Bardzo mi się podobała wycieczka do lasu.

JULIA: Wycieczka się udała. Wróciliśmy do szkoły bardzo zadowoleni.

MARIA: Wycieczka do lasu była miłą przygodą. Las w wiosenno-letniej rosie ukazał nam swą urodę.