Festyn Dziecięcy

4 czerwca 2017 r. w Książnicach odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka. Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Książnicach oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Chorzelowie. Imprezę rozpoczęła dyrektor szkoły Renata Koba, która powitała zebranych, a następnie zwróciła się  do dzieci. Powiedziała, że są wspaniałym darem dla każdej rodziny  i społeczeństwa, złożyła również najmłodszym życzenia z okazji ich święta. Następnie na scenę wkroczyli mali artyści z Książnic, a po ich występie zaprezentowały się dzieci z Filii Ośrodka Kultury   w Woli Mieleckiej.  Po zakończeniu  koncertu i części artystycznej dzieci mogły wziąć udział w zabawach z animatorami RES-artis Rzeszów, a także pobawić się na wielkich dmuchanych zjeżdżalniach. Miłośnicy przyrody z zainteresowaniem oglądali  wystawę kanarków i innych ptaków egzotycznych Mieleckiego Oddziału Małopolskiego Stowarzyszenia Hodowców Ptaków Egzotycznych. Dużym powodzeniem cieszyły się przejażdżki na koniach ze szkółki jeździeckiej w Książnicach. Panie dbające o zdrowie i piękną figurę chętnie  brały udział w pokazowych zajęciach zumby prowadzonych przez trenerka z klubu EXTREME FITNESS w Mielcu, a wielbiciele mocniejszych wrażeń podziwiali sprawność strażaków OSP w Książnicach. Równocześnie odbywały się konkursy i zabawy z nagrodami oraz zawody sportowe. Dużo emocji dostarczyły mecze piłki nożnej  między drużynami ministrantów z Kiełkowa, Rydzowa i Książnic. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale. Na zakończenie odbyły się również zawody w przeciąganiu liny oraz mecz piłkarski, w którym brali udział rodzice dzieci z Podleszan i Książnic.  W ciągu całej imprezy stoiska z frytkami, goframi i innymi atrakcjami przeżywały prawdziwe oblężenie. Stoisko rękodzieła i małą gastronomię przygotowało Wiejskie Stowarzyszenie Integracyjne „Goleszów”, a  stoisko potraw regionalnych – Koło Gospodyń Wiejskich z Goleszowa.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy okazali życzliwość i pomoc podczas organizacji Festynu Dziecięcego, a szczególnie:

- Wójtowi Gminy Mielec - panu Józefowi Piątkowi,

- Wiceprzewodniczącemu Rady Gminy – panu Jerzemu Krawczykowi,

- paniom z Wiejskiego Stowarzyszenia Integracyjnego „Goleszów”,

- paniom z  Koła Gospodyń Wiejskich – Goleszów,

- strażakom OSP Książnice,

- sołtysowi wsi Goleszów – panu Janowi Kwarcianemu,

- rodzicom:  Magdalenie Stachurze, Annie Wałek, Annie Leyko, Monice Koniecznej, Bernadecie Kudle, Jerzemu Krawczykowi, Agnieszce i Mariuszowi Dymkom,  Jarosławowi i Katarzynie Słombom, Agnieszce i Krzysztofowi Strzępkom, Pawłowi Ortylowi, Annie Jabrzyk i Alicji Hajec.

Dziękują również sponsorom, wśród których znaleźli się:

Zakład Mięsny Mirosław Zając z Podleszan,

Firma WAMAT Państwa Aleksandry i Waldemar Burkiewiczów,

Firma "Metrol" pana Dariusza Dąbkowskiego z Książnic,

FHU "Halak" - pana Czesława Gwizdaka z  Podleszan,

Firma Roko - Rowery pana Bogusława Koby z  Mielca,

Firma „TRANS-ROWER” Roman Tylec – Dąbie,

Firma Geyer & Hosaja,

Firma FAKRO,

ZAG-DRÓB S.C. Renata i Stanisław Zagatowie,

"Rolmlek" S.C. Firma Handlowa Marek Duchalski i Władysław Żola,

Hurtownia „Bambi” z Dębicy,

Firma Cobi S.A.,

Firma „Xerima” – Mielec,

NZOZ BIELMED z Radomyśla Wielkiego,

Firma „Zielona Budka” (Mielec) Sp. z o.o.,

Pani Karolina Maziarz - właścicielka salonu fryzjerskiego FRYZURKA w Goleszowie,

Pan Jerzy Czerniejewski z Goleszowa,

Dyskont Odzieżowy Dorota, Roman i Julian Babula S.C. ,

Pan Mieczysław Struzik z Koła Łowieckiego „Łoś”,

Firma ART.- GRAW, COLFARM, CERINPOL, TOT-POL, SITO-DRUK, salon SKODA, OPEL,  SKOK Stefczyka, Bank Credit Agricole, BUD-MAX.

Poprawiony: poniedziałek, 12 czerwca 2017 19:52